artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
  fot. mazury24.eu Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Czas czytania 2 minuty

Jeśli podróżujecie z dziećmi przez Mazury, koniecznie musicie tu zajrzeć. Najmłodsi podróżnicy będą zachwyceni tym niezwykłym miejscem – Wy zaś odpoczniecie na łonie mazurskiej przyrody.

Mowa o niewielkiej wsi Kadzidłowo, znajdującej się zaledwie 10 km od miasta Ruciane-Nida. To właśnie tu znajduje się Park Dzikich Zwierząt – miejsce wśród lasów Puszczy Piskiej, gdzie na specjalnym terenie można nie tylko oglądać dzikie zwierzęta, często zagrożone wyginięciem, ale również… je dotknąć czy nakarmić.

Park Dzikich Zwierząt to obszar o wielkości ok. 100 ha, zlokalizowany na łąkach w lesie. Dlatego zgormadzone tu zwierzęta bytują jak w swoim normalnym środowisku.

Warto wiedzieć, że większość tych zwierząt jest oswojona z człowiekiem, dlatego bez problemu można blisko do nich podejść, pogłaskać czy nakarmić. Wielką atrakcją Parku jest to, że możemy swobodnie przechadzać się między dzikimi zwierzętami, których w normalnych warunkach nie moglibyśmy zobaczyć z bliska.

Jednak kontakt ze zwierzętami jest możliwy tylko w obecności przewodnika.

W Kadzidłowie możemy zobaczyć takie, ginące już gatunki: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Przebywają tam również tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie czy jelenie.

Godziny otwarcia:

park czynny jest codziennie od godz. 9.00 do zmroku.

zwiedzanie w tygodniu – jedno wejście o godz. 12.30.

weekendy o dni wolne – wejścia o godz. 11.00 i 13.00.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy