artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord volkswagen 19.05-18.06 Jakub
Ogród Zoologiczny w Zamościu
  fot. Wikipedia Ogród Zoologiczny w Zamościu

Ogród Zoologiczny w Zamościu

Ogród Zoologiczny w Zamościu im. Stefana Milera to jedyny ogród zoologiczny w województwie lubelskim oraz jeden z nielicznych na wschodzie Polski. Mieści się w Zamościu, niedaleko Starego Miasta. Zamieszkują go 2524 zwierzęta z 312 gatunków.

Zamojskie Zoo to doskonałe miejsce na spędzenie popołudnia z rodziną. Dzieciaki uwielbiają zwierzaki, a najwięcej ich znaleźć można oczywiście w ogrodzie zoologicznym.

W ostatnich latach zoo w Zamościu zostało gruntownie przebudowane i wyremontowane, co czyni go jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Dzięki temu wizyta w Zamojskim Zoo usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających gości.

Obserwacja dzikich zwierząt w warunkach możliwie najbliższych naturalnym i możliwość bliższego kontaktu z oswojonymi mieszkańcami zoo rozbudzają wyobraźnie, dostarczają wiedzy i poszerzają horyzonty zarówno starszych jak i młodszych pociech. Do tego prowadzone są zajęcia dydaktyczne.

Istnieje także możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzakami: sfotografowania się z żywym gadem, przejażdżki konne i wiele innych. Dla urozmaicenia można odwiedzić nowy plac zabaw, dmuchany zamek, czy bardziej ekstremalnie – park linowy.

Zoo otwarte jest 363 dni w roku (z wyjątkiem 1 stycznia i 25 grudnia). Godziny różnią się w zależności od miesiąca.

W roku 2009 uzyskano środki finansowe, dzięki którym w zamojskim zoo zrealizowane zostały modernizacje i rozbudowy, m.in. pawilon drapieżników wraz z dużym wybiegiem na zewnątrz czy budynek wejściowy na cele edukacyjne.

Ponadto, w 2010 roku miasto otrzymało kolejne wsparcie finansowe na dalsze, szerokiego zakresu prace kontynuujące modernizację (w tym powstanie zupełnie nowych obiektów) zamojskiego zoo, obejmujące m.in. pawilon z małpami i wybieg dla niedźwiedzi.

Kolejnym etapem rozbudowy ZOO była budowa pawilonu z wybiegami dla żyraf i innych zwierząt Afryki w zachodniej części, dotychczas nieudostępnianej zwiedzającym.

We wrześniu 2010 roku placówka została przyjęta do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA)

Także dzieci nie będą się nudziły w zamojskim ogrodzie zoologicznych.

Na najmłodszych gości czeka tam nowoczesny plac zabaw dedykowany jest dzieciom w wieku od 3 do 13 lat, wiszące mosty, nietypowe zjeżdżalnie czy zjazd tyrolski.

Naprzeciwko mieści się restauracja więc jest to idealne miejsce na przerwę w trakcie zwiedzania dla rodzin oraz grup zorganizowanych. Na poszukiwaczy dobrego smaku czekają w restauracji domowe pierogi i inne smakołyki. 

Bilet do Parku jest całodniowy co oznacza, że można wracać tu wielokrotnie w ciągu jednego dnia.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!