artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Ogród Zoologiczny w Zamościu
  fot. Wikipedia Ogród Zoologiczny w Zamościu

Ogród Zoologiczny w Zamościu

Czas czytania 3 minuty

Podróżując kamperem po Polsce warto odwiedzić również Zamość – przepiękne miasto położone niedaleko Lublina. Oprócz urokliwych zabytków Zamościa koniecznie odwiedźcie także tamtejszy ogród zoologiczny.

Jeżeli uwielbiacie kontakt z dziką naturą, lubicie obserwować zwierzęta z całego świata? Jeśli jesteście w podróży kamperem w okolicach Lublina, koniecznie skierujcie się również do Zamościa. Tam możecie przeżyć wspaniałe przygody w imponującym ogrodzie zoologicznym, jednym z najlepszych tego typu placówek w naszym kraju.

Ogród Zoologiczny w Zamościu jest jedyną tego typu placówką w województwie lubelskim. Znajduje się niedaleko zamojskiego Starego Miasta. Na terenie Ogrodu przebywają 2524 zwierzęta aż z 312 gatunków.

Zamojskie Zoo to doskonałe miejsce na spędzenie popołudnia z rodziną. Dzieciaki uwielbiają zwierzaki, a najwięcej ich znaleźć można oczywiście w ogrodzie zoologicznym.

Dzięki licznym inwestycjom zoo w Zamościu jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Pozyskano środki finansowe, dzięki którym zrealizowane zostały modernizacje i rozbudowy, m.in. pawilon drapieżników wraz z dużym wybiegiem na zewnątrz czy budynek wejściowy na cele edukacyjne oraz pawilon z małpami i wybieg dla niedźwiedzi. Wybudowano również pawilon z wybiegami dla żyraf i innych zwierząt Afryki.

W 2010 roku ZOO w Zamościu zostało przyjęte do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA)

ReklamaSródtekstowy YT PC
W zamojskim ogrodzie zoologicznym możliwa jest obserwacja dzikich zwierząt w warunkach możliwie najbliższych naturalnym. Mamy tam również okazję bliższego kontaktu z oswojonymi zwierzakami co dostarczają nam wiedzy i poszerza horyzonty zarówno starszych jak i młodszych dzieci. Co ciekawe na terenie ogrodu zoologicznego prowadzone są również zajęcia dydaktyczne dla najmłodszych gości.

Mali podróżnicy z pewnością będą zainteresowani także sfotografowania się z żywym gadem, przejażdżkami konnymi i wieloma innymi atrakcjami. Można również korzystać z wielu atrakcji na nowym placu zabaw, skorzystać z dmuchanego zamku, czy dla lubiących bardziej ekstremalne wyzwania – z parku linowego.

Także dzieci nie będą się nudziły w zamojskim ogrodzie zoologicznych. Na najmłodszych gości czeka tam nowoczesny plac zabaw dedykowany jest dzieciom w wieku od 3 do 13 lat, wiszące mosty, nietypowe zjeżdżalnie czy zjazd tyrolski.

Naprzeciwko mieści się restauracja. Jest to idealne miejsce na przerwę w trakcie zwiedzania dla rodzin oraz grup zorganizowanych.

Ważna informacja - bilet do ogrodu zoologicznego jest całodniowy co oznacza, że można wracać tu wielokrotnie w ciągu jednego dnia.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News