Były nieodłącznym elementem nadmorskiego krajobrazu. Dawały znaki i prowadziły statki płynące go portu. Dziś już pomału znikają z panoramy wybrzeża. Jeśli jednak jesteście miłośnikami latarni morskich, możecie je obejrzeć w niezwykłym parku miniatur.
W Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu możemy w jednym miejscu obejrzeć praktycznie wszystkie tego typu obiekty zlokalizowane na polskim wybrzeżu w skali 1:10.
Przewodnicy po tym niesamowitym miejscu opowiadają gościom o każdym obiekcie – nie tylko przekazując szczegóły techniczne czy daty, ale również wiele ciekawych legend z nimi związanymi.
Wszystkie modele wykonane są z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia ich prezentację na zewnątrz.
Do dyspozycji gości jest bezpłatny parking samochodowy.
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!
Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!