artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Obraz "Walka" Witkacego. Muzeum Narodowe w Kielcach
  fot. Wikipedia Obraz "Walka" Witkacego. Muzeum Narodowe w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach

Czas czytania 3 minuty

Podczas naszych podróży kamperem po Polsce, oprócz zwiedzania wielu ciekawych, atrakcyjnych miejsc czy zabytków, warto nie unikać korzystania również z możliwości odwiedzenia placówek kulturalnych czy historycznych. Właśnie dzięki muzeom możemy poznać dzieje konkretnych miejscowości, w których się zatrzymujemy. Taką placówką jest Muzeum Narodowe w Kielcach.

Wiele osób, podczas podróży po Polsce, odwiedzając dane miasta czy mniejsze miejscowości, koncentruje się typowo na atrakcjach rozrywkowych. To błąd, ponieważ jeśli omijamy wszelkiego rodzaju muzea czy skanseny, odcinamy się od wiedzy o danym miejscy, w którym akurat wypoczywamy czy po prostu zwiedzamy.

Jeśli więc dotrzemy w naszej podróży kamperem po Polsce do Kielc – stolicy regionu Świętokrzyskiego, to oprócz korzystania ze wszystkich możliwych atrakcji miasta i regionu, warto abyśmy poznali również trochę historii tego miasta i jego najbliższych okolic. Te zaś przybliży nam fantastyczna placówka kultywująca pamiątki po najdawniejszych dziejach kielecczyzny, czyli Muzeum Narodowe w Kielcach.

Muzeum Narodowe w Kielcach to instytucja kultury z ponad 100-letnią tradycją. To już świadczy o tym, że w tym muzeum obejrzymy naprawę interesujące zbiory. Siedzibą muzeum w Kielcach jest piękny, zabytkowy pałac z XVII w. Niegdyś obiekt był własnością biskupów krakowskich.

Placówka muzealna posiada w swoich zasobach niezwykle cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody.

ReklamaMuzeum Narodowe w Kielcach 1
Muzeum Narodowym w Kielcach posiada w swojej ofercie ekspozycje stałe na których można oglądać: wnętrza zabytkowe pałacu XVII-XVIII wieku, sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego, galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej oraz gabinet numizmatyczny. Placówka muzealna w Kielcach organizuje również wystawy czasowe, warto więc zapoznać się każdorazowo z programem zwiedzania.

Dodatkowo w pałacu, w którym mieście się Muzeum Narodowe w Kielcach, odbywają się również ciekawe wydarzenia artystyczne i kulturalne: koncerty, wykłady, warsztaty dla dzieci i młodzieży a także imprezy adresowane do całych rodzin.

Jeśli więc będziecie w czasie swojej podróży kamperem po Polsce w Kielcach, koniecznie odwiedźcie również placówkę kultury – Muzeum Narodowe. Będziecie mieli okazję nie tylko zwiedzić wspaniały obiekt, który niegdyś stanowił pałac biskupów krakowskich, ale także obejrzycie ciekawe eksponaty ze zbiorów tego kieleckiego muzeum. Zawsze warto każdą podróż urozmaicić dawką ciekawie podanej wiedzy na temat danego miasta czy regionu i poznać jego historię oraz kulturę z nim związaną.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News