artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Mazury w pigułce. Park Mazurolandia
  fot. mazury24.eu Mazury w pigułce. Park Mazurolandia

Mazury w pigułce. Park Mazurolandia

Czy w jednym miejscu na Mazurach można obejrzeć wszystkie historyczne, zabytkowe budynki charakterystyczne dla tego regionu? Pospacerować wokół nich i dobrze się każdemu przyjrzeć? Takie historyczne Mazury w pigułce? Tak, takie miejsce to Park Miniatur Mazurolandia.

Park Miniatur Warmii i Mazur - to właśnie tu, w jednym miejscu, obejrzymy najważniejsze obiekty zabytkowe tego regionu Polski w odpowiednio mniejszej skali. Zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen, Bazylikę w Świętej Lipce, liczne pałace i zamki rozlokowane w całym regionie. Jest to możliwe ponieważ wszystkie makiety zostały wykonane w skali 1:25. Niezwykłe miejsce dla wszystkich miłośników historii i ich dzieci.

Park Miniatur znajduje się obok Kętrzyna, w miejscowości Parcz i prezentuje poprzez stworzone makiety historię Warmii i Mazur – od okresu średniowiecza do II wojny światowej.

Jednak Mazurolandia to kilka parków tematycznych. Każdy z nich warty jest obejrzenia.

Co zobaczymy w Mazurolandii?

Skansen Ludowy – tu znajdują się dwie, odtworzone w najdrobniejszych detalach chaty chłopskie z XIX wieku, wybudowane w stylu mazurskim i warmińskim. Obiekty można zwiedzać i zobaczyć ich codzienne wyposażenie.

W Parku Militariów obejrzymy makietę Wilczego Szańca w Gierłoży oraz eksponaty z czasów II wojny światowej. Działa tu również strzelnica i wypożyczalnia mundurów wojskowych.

Mazury to także czasy średniowiecza, które przybliża nam Grodzisko Rycerskie. Właśnie tu możemy poczuć się prawdziwym rycerzem. Założyć zbroję, dobyć miecz, postrzelać z łuku do tarczy. Znajduje się tu miniatura zamku krzyżackiego w Malborku oraz wiele eksponatów i atrap broni z okresu średniowiecza.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Prawdziwym rajem dla maluchów jest Park Rozrywki, ze zjeżdżalniami, skoczniami, basenem piłek, kolejką elektryczną oraz wieloma innymi atrakcjami dla najmłodszych. Nieco większe dzieci znajdą też coś dla siebie - eurobangee, trampolinarium czy kule wodne oraz miejsca do gier sportowych.

Mazury pełne są magii, niesamowitych historii i niestworzonych opowieści. Poznamy je na Polanie legend i baśni. To specjalne miejsce, gdzie spotkamy wszystkie fantastyczne postaci z legend mazurskich i warmińskich.

Wreszcie coś dla wszystkich miłośników militariów i wojskowości. Na poligonie militarnym możemy nie tylko zobaczyć rozmaity sprzęt wojskowy z czasów I i II wojny światowej oraz ten bardziej współczesny ale również niektórymi pojazdami pojeździć, rozegrać pojedynek w paintballa czy poszaleć quadami.

Natomiast w sezonie zimowym w Mazurolandii działa Wioska Św. Mikołaja.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy