artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Mazury w pigułce. Park Mazurolandia
  fot. mazury24.eu Mazury w pigułce. Park Mazurolandia

Mazury w pigułce. Park Mazurolandia

Czas czytania 3 minuty

Czy w jednym miejscu na Mazurach można obejrzeć wszystkie historyczne, zabytkowe budynki charakterystyczne dla tego regionu? Pospacerować wokół nich i dobrze się każdemu przyjrzeć? Takie historyczne Mazury w pigułce? Tak, takie miejsce to Park Miniatur Mazurolandia.

Park Miniatur Warmii i Mazur - to właśnie tu, w jednym miejscu, obejrzymy najważniejsze obiekty zabytkowe tego regionu Polski w odpowiednio mniejszej skali. Zobaczymy m.in. Twierdzę Boyen, Bazylikę w Świętej Lipce, liczne pałace i zamki rozlokowane w całym regionie. Jest to możliwe ponieważ wszystkie makiety zostały wykonane w skali 1:25. Niezwykłe miejsce dla wszystkich miłośników historii i ich dzieci.

Park Miniatur znajduje się obok Kętrzyna, w miejscowości Parcz i prezentuje poprzez stworzone makiety historię Warmii i Mazur – od okresu średniowiecza do II wojny światowej.

Jednak Mazurolandia to kilka parków tematycznych. Każdy z nich warty jest obejrzenia.

Co zobaczymy w Mazurolandii?

Skansen Ludowy – tu znajdują się dwie, odtworzone w najdrobniejszych detalach chaty chłopskie z XIX wieku, wybudowane w stylu mazurskim i warmińskim. Obiekty można zwiedzać i zobaczyć ich codzienne wyposażenie.

W Parku Militariów obejrzymy makietę Wilczego Szańca w Gierłoży oraz eksponaty z czasów II wojny światowej. Działa tu również strzelnica i wypożyczalnia mundurów wojskowych.

Mazury to także czasy średniowiecza, które przybliża nam Grodzisko Rycerskie. Właśnie tu możemy poczuć się prawdziwym rycerzem. Założyć zbroję, dobyć miecz, postrzelać z łuku do tarczy. Znajduje się tu miniatura zamku krzyżackiego w Malborku oraz wiele eksponatów i atrap broni z okresu średniowiecza.

ReklamaMazury w pigułce. Park Mazurolandia 1
Prawdziwym rajem dla maluchów jest Park Rozrywki, ze zjeżdżalniami, skoczniami, basenem piłek, kolejką elektryczną oraz wieloma innymi atrakcjami dla najmłodszych. Nieco większe dzieci znajdą też coś dla siebie - eurobangee, trampolinarium czy kule wodne oraz miejsca do gier sportowych.

Mazury pełne są magii, niesamowitych historii i niestworzonych opowieści. Poznamy je na Polanie legend i baśni. To specjalne miejsce, gdzie spotkamy wszystkie fantastyczne postaci z legend mazurskich i warmińskich.

Wreszcie coś dla wszystkich miłośników militariów i wojskowości. Na poligonie militarnym możemy nie tylko zobaczyć rozmaity sprzęt wojskowy z czasów I i II wojny światowej oraz ten bardziej współczesny ale również niektórymi pojazdami pojeździć, rozegrać pojedynek w paintballa czy poszaleć quadami.

Natomiast w sezonie zimowym w Mazurolandii działa Wioska Św. Mikołaja.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy