artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Kolej linowa Wielka Czantoria
  fot. Wikipedia Kolej linowa Wielka Czantoria

Kolej linowa Wielka Czantoria

Czas czytania 3 minuty

Podczas podróży kamperem po Beskidzie Śląskim, możecie skorzystać z możliwości podziwiania panoramy gór oraz całej okolicy z góry Czantoria. Jeśli nie jesteście zaprawionymi piechurami i nie chcecie wchodzić pieszo na jej szczyt, możecie oczywiście skorzystać z kolejnej atrakcji turystycznej – czyli z wjazdu koleją linową.

Beskidy są piękne o każdej porze roku. Warto się tu wybrać nie tylko latem, ale również zimą. W każdym czasie warto również dostać się na szczyt góry Czantoria niedaleko Ustronia. To wspaniałe miejsce, oferujące wiele atrakcji zarówno latem, jak i zimą.

Jeśli nie lubimy górskich wspinaczek, możemy skorzystać z wygodnej kolejki górskiej, która zawiezie nas na szczyt Czantorii. Znajdziemy się wówczas w górnych partiach Beskidów. Latem możemy tu podziwiać wspaniałą panoramę tego regionu. Zimą miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogą skorzystać z najdłuższych tras narciarskich w Beskidach.

Górna stacja kolejki na Czantorię znajduje się na polanie Stokłosica, na wysokości 851 m n.p.m.

Jeżeli chcemy skorzystać z możliwości wjechania kolejką linową na Czantorię, to jej dolna stacja znajduje się w Ustroniu przy ulicy 3-go Maja 130. Jeśli podróżujecie kamperem, to przy wyciągu mieści się duży parking, gdzie spokojnie pozostawicie swój pojazd.

Jeśli już dotrzecie na szczyt Czantorii, z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Na rozległej Polanie Stokłosicy znajdziecie bary, grille, kawiarnie, stragany z pamiątkami.

ReklamaKolej linowa Wielka Czantoria 1
Najmłodszych podróżników – dzieci, z pewnością zachęci letni tor saneczkowy, którym można zjeżdżać z góry. Warta obejrzenia jest również sokolarnia, w której zobaczymy sokoły oraz inne ptaki drapieżne.

Na szczycie góry znajduje się również prawie 30-metrowa wieża widokowa. Dzięki temu będziecie mogli podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Śląskiego. Wspaniale widoczny jest również Ustroń oraz miasto Wisła. Jeśli trafimy na dobrą pogodę, to z tej wieży dojrzymy również Tatry, Małą Fatrę na Słowacji oraz góry w Czechach.

Kolej linowa Czantoria jest przystosowana do przewozu rowerów, posiada odpowiednie zabezpieczenia dla dzieci, osób starszych. Mogą z niej skorzystać wygodnie również osoby niepełnosprawne.

Jeśli nie chcecie wjeżdżać na Czantorię kolejką linową i uwielbiacie piesze, górskie wędrówki to możecie skorzystać z czerwonego szlaku. Jego pokonanie zajmie Wam około 30 minut.

Jeśli więc będziecie przejazdem w Beskidzie Śląski, niedaleko Ustronia, koniecznie skorzystajcie z możliwości wejścia lub wjazdu kolejką na Czantorię. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News