artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Izba pamięci Jerzego Kukuczki
  fot. Wikipedia Izba pamięci Jerzego Kukuczki

Izba pamięci Jerzego Kukuczki

Czas czytania 2 minuty

Jeden z naszych najlepszych himalaistów. Tragicznie zmarły Jerzy Kukuczka ma swoją Izbę Pamięci, w niewielkiej miejscowości Wilcze niedaleko Istebnej. Jeśli jesteście pasjonatami gór, wspinaczki i samego Kukuczki warto to miejsce odwiedzić. Zwłaszcza, że placówkę prowadzi i o Kukuczce ciekawie opowiada Jego żona – Cecylia.

To tutaj znany polski taternik spędził swoje dzieciństwo,  bywał ze swoją rodziną, przyjaciółmi. Tu odpoczywał między kolejnymi wyprawami. Właśnie tu również pracował nad swoimi książkami. Tu też chyba najbardziej można poczuć ducha Jerzego Kukuczki.

Po Jego tragicznej śmierci na południowej ścianie Lhotse, bardzo dużo ludzi zaczęło odwiedzać  dom polskiego himalaisty w miejscowości Wilcze. To właśnie było powodem utworzenia tu Izby Pamięci poświęconej właśnie Kukuczce.

Tu możemy obejrzeć zgromadzone pamiątki po Jerzym Kukuczce, Jego zdobyte trofea i nagrody. To wszystko dokumentuje niezwykłą historię człowieka, który pokochał góry i z tej pasji został w nich na zawsze.

Kustoszem Izby Pamięci Jerzego Kukuczki jest Jego żona – Cecylia, która niezwykle ciekawie opowiada gościom o życiu męża i Jego pasji.

Jeżeli jesteście pasjonatami gór, wspinaczki wysokogórskiej, wiecie kim był Jerzy Kukuczka i chętnie poznalibyście więcej szczegółów o Jego życiu i miłości do gór, koniecznie odwiedźcie Izbę Pamięci poświęconej najlepszemu polskiemu himalaiście.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News