artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Izba pamięci Jerzego Kukuczki
  fot. Wikipedia Izba pamięci Jerzego Kukuczki

Izba pamięci Jerzego Kukuczki

Izba pamięci Jerzego Kukuczki znajduje się w Istebnej, w niewielkiej miejscowości Wilcze. To tutaj znany polski taternik bywał ze swoją rodziną, przyjaciółmi. Tu odpoczywał między kolejnymi wyprawami. Właśnie tu również pracował nad swoimi książkami.

Jerzy Kukuczka znał doskonale ten region, w końcu spędził w nim swoje dzieciństwo. Po tragicznej śmierci polskiego himalaisty na południowej ścianie Lhotse, bardzo dużo ludzi zainteresowanych jego postacią zaczęło odwiedzać jego dom w miejscowości Wilcze. 

Z tej potrzeby pielęgnowania pamięci o Kukuczce powstało to nietypowe muzeum, które prowadzi żona wybitnego polskiego himalaisty.

Izba Pamięci znajduje się w rodzinnym, drewnianym domu Kukuczków. W jego wenątrzu zgromadzone zostały pamiątki, trofea i nagrody dokumentujące niezwykłą historię człowieka, który pokochał góry i został w nich na zawsze. Pani Cecylia jest wyjątkowym kustoszem, bowiem jak nikt inny zna życie i osiągnięcia swojego męża.

Odwiedzając to miejsce mamy okazję zobaczyć unikatowe eksponaty, pamiątki ze wspaniałej historii wspinania Jerzego Kukuczki oraz usłyszeć wiele ciekawych opowieści z jego wypraw.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy