artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Hydropolis we Wrocławiu
  fot. flickr.com Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis we Wrocławiu

Niezwykłe miejsce we Wrocławiu, które powinien odwiedzić każdy, kogo pasjonuje nauka oraz...woda. Hydropolis w stolicy Dolnego Śląska to nowoczesna placówka edukacyjna, która promuje wiedzę o wodzie w interaktywny, niezwykle ciekawy sposób. Jeśli dotrzecie kamperem do Wrocławia, koniecznie musicie tu zajrzeć.

Woda – niby wszystkim doskonale znana i powszechnie występująca ciecz, jest nam potrzebna do życia. Jeśli zabraknie wody, skończy się znany nam świat. Czy jednak wiecie wszystko o wodzie? Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej ciekawych rzeczy o tej drogocennej dla nas substancji, koniecznie zajrzyjcie do wrocławskiego Hydropolis.

Ta niezwykła i ciekawa placówka została podzielone na siedem stref tematycznych. Każda z sal Hydropolis jest wyposażona w multimedialne pomoce naukowe z wieloma interesującymi informacjami na temat ciekawostek i odkryć związanych z podwodnym światem, naturą wody i sposobem jej zastosowania i wykorzystania.

To jednak nie wszystko. W Hydropolis we Wrocławiu obejrzymy również wiele ciekawych modeli statków, łodzi podwodnych i innych technologicznych urządzeń związanych właśnie z wodą.

Możemy również dotknąć i wypróbować wiele ciekawych maszyn związanych z wodą – rozmaitych pomp, silników, dźwigów czy urządzeń wykorzystujących wodę.

W Hydropolis znajdziemy się w takich salach tematycznych jak: Historia Inżynierii Wodnej, Człowiek i Woda, Miasto i Woda, Ocean Życia, Stany Wody, Planeta Wody, Strefa Głębiny.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Ciekawe urządzenie znajduje się również przed wejściem do tej placówki edukacyjnej. Obejrzymy tu Drukarkę Wodną, która jest najdłuższym tego typu urządzeniem w Europie. Obejrzymy tu również wir wodny o wysokości 3,5 m.

W Hydropolis obejrzymy także projekcję multimedialną, która jest wyświetlana na 65-metrowym ekranie. Film opowiada o tym, w jaki sposób na Ziemi pojawiła się woda. Towarzyszy temu również model kuli ziemskiej o średnicy 2 metrów.

Ciekawe eksponaty znajdziemy również w „Strefie Głębiny”, gdzie obejrzymy interesujące modele stworzeń zamieszkujące morza i oceany. Można tu także „odpocząć” na tropikalnej plaży lub – jeśli chcemy – znajdziemy się we wnętrzu repliki statku podwodnego Trieste. Warto wiedzieć, że to pierwsza jednostka podwodna, która dotarła do najgłębszego punktu Ziemi, czyli Głębi Challengera w Rowie Mariańskim.

Natomiast w dziale poświęconym Historii Inżynierii Wodnej możemy obejrzeć makiety starożytnych rozwiązań z zakresu inżynierii wodnej. Zobaczymy tu także modele ogromnych statków i multimedialną mapę Nilu. 

Hydropolis oferuje również wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Stworzono tu kilka stref przeznaczonych głównie dla najmłodszych gości. Mali „odkrywcy” będą mogli pobawić się z delfinami lub własnoręcznie oczyścić rafę koralową. To wszystko zaś za pomocą multimedialnych aplikacji. Niezwykle ciekawie wygląda również oferta specjalnego kina, które posiada cztery sale. Można za jednym razem obejrzeć 6 filmów o podwodnych odkrywcach oraz morskim kamuflażu.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy