artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Gród w Byczynie
  fot. Wikipedia Gród w Byczynie

Gród w Byczynie

Czas czytania 2 minuty

Gród w Byczynie to atrakcja dla każdej grupy wiekowej. Znajduje się w Biskupicach w województwie opolskim, w pobliżu Byczyny i Kluczborka. To budowla ze średniowiecznym charakterem, wykonana z drzewa modrzewiowego.

Gród powstał dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Urzędu Gminy Byczyna. Opiekę zaś sprawuje Ośrodek Kultury w Byczynie.

Obiekt istnieje od 2007 roku. Jest to obiekt całoroczny z licznymi atrakcjami. Znajduje się w malowniczym miejscu nad Zalewem Brzózki.

Charakteryzuje się wykonaniem z drewna, otoczony wysokim na 6 metrów ostrokołem. W środku zaś znajdują się karczma, trybuny, wieże strażnicze, tory do rzutów włócznią, czy też zbrojownia i kuźnia.

Atrakcje grodu rycerskiego to: trójwymiarowa wędrówka po ogrodzie, warsztaty ceramiczne, oferty monet grodowych, możliwość kąpieli w baliach szwedzkich, komnata zagadek, czyli tzw. Escape room, komnata tortur, łucznictwo, możliwość rzutu toporem, nożem, czy też włócznią, przejażdżki bryczką, możliwość wypożyczenia kajaków i rowerków wodnych, quady i paintball.

W byczyńskim grodzie znajdują się karczma, pokoje gościnne, stajnia, zbrojownia, kuźnia. Obiekt dla przybywających turystów oferuje wiele atrakcji, wśród nich m.in. „zielone” lekcje historii dla dzieci; szkolenia z zakresu fechtunku bronią średniowieczną, rzutów toporem, włócznią, nożem; naukę strzelania z łuku; jazdy konno; warsztaty rzemiosł średniowiecznych (kowalstwo, płatnerstwo, mincerstwo); pokazy strojów średniowiecznych.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dodatkowymi atrakcjami są pokazy rycerskie bitew, inscenizacji, pokazy katowskie, scen inkwizycji, koncerty zespołów muzyki dawnej.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy