artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Gród w Byczynie
  fot. Wikipedia Gród w Byczynie

Gród w Byczynie

Czas czytania 3 minuty

Jeśli podczas swoich podróży kamperowych po Polsce uwielbiacie zwiedzać wszelkiego rodzaju skanseny, odtworzone średniowieczne osady, to jest to propozycja z pewnością dla Was. Koniecznie wówczas skierujcie się do Grodu w Byczynie, który znajduje się w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Częstochową. Na pewno nie będziecie zawiedzeni tym miejscem.

Gród Rycerski w Byczynie to niezwykła atrakcja turystyczna, która przenosi nas w czasie do średniowiecza i pokazuje, jak żyli i walczyli rycerze. Ten niezwykły obiekt powstał w 2007 roku z inicjatywy gminy Byczyna i Opolskiego Bractwa Rycerskiego, które organizuje tu coroczne turnieje rycerskie z udziałem bractw z całej Europy.

Miejsce to jest atrakcyjnie położone nad zbiornikiem retencyjnym Biskupice – Brzózka.

Gród jest zbudowany z drewna modrzewiowego i stylizowany na wczesnośredniowieczną warownię. Otoczony jest wysokim ostrokołem, a na jego terenie znajdują się m.in. karczma, zbrojownia, kuźnia, trybuny, komnata tortur i podgrodzie z maszynami oblężniczymi i torem łuczniczym.

Na terenie grodu można znaleźć wiele atrakcji dla miłośników historii i przygody. Można tu zjeść staropolskie jadło w karczmie, przenocować w pokojach gościnnych, zwiedzić stajnię, zbrojownię i kuźnię. Można też nauczyć się fechtunku bronią średniowieczną, rzutów toporem, włócznią i nożem, strzelania z łuku i jazdy konno. Gród organizuje również warsztaty rzemiosł średniowiecznych, takich jak kowalstwo, płatnerstwo i mincerstwo, oraz pokazy strojów średniowiecznych, lepienie garnków z gliny, kąpiele się w baliach szwedzkich lub po prostu delektować się staropolskimi potrawami w karczmie. Dla miłośników przyrody i zwierząt jest też mini zoo i możliwość przejażdżki bryczką lub kajakiem po Zalewie Brzózki.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Gród w Byczynie to idealne miejsce dla całej rodziny, która chce spędzić czas w ciekawy i aktywny sposób. To także okazja do poznania historii i tradycji Opolszczyzny, która ma wiele do zaoferowania turystom. Gród jest otwarty przez cały rok, ale przed wizytą warto skontaktować się z właścicielem i umówić na dogodny termin.

Jeśli podczas Waszych kamperowych podróży po Polsce poszukujecie ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, koniecznie odwiedźcie Gród Rycerski w Byczynie i poczujcie się jak w dawnych czasach. To z pewnością idealne propozycja dla wszystkich miłośników historii, kultury średniowiecza, a także dla dzieciaków, dla których będzie to idealna przerwa w czasie podróży kamperem.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News