artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Góra Wdżar - Kraina Śpiącego Wulkanu
  fot. wikipedia.org Góra Wdżar - Kraina Śpiącego Wulkanu

Góra Wdżar - Kraina Śpiącego Wulkanu

Góry Wdżar - jedno z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce. Malowniczo położone w sąsiedztwie trzech Parków Narodowych. To również świetny punkt widokowy na przepiękny krajobraz jeziora Czorsztyńskiego i okoliczne pasma górskie.

Góra Wdżar położona jest w pasie pomiędzy Pieninami i Gorcami. Jeśli jesteście pasjonatami przyrody oraz pieszych wypraw, koniecznie skorzystajcie ze ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej. Droga prowadzi wzdłuż starego kamieniołomu i możemy tu podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Na górze Wdżar możemy również poznać historię kamieniołomu, strukturę geologiczną góry, zapoznać się z miejscowymi legendami. 

Kraina Śpiącego Wulkanu w zimie pełni funkcje rodzinnej stacji narciarskiej "Czorsztyn Ski", a latem górskiego i wodnego ośrodka sportu, wypoczynku i dobrej zabawy.

Możemy skorzystać z sześcioosobowej kolei linowej. Funkcjonuje tu również nowa trasa narciarska z systemem naśnieżania i oświetleniem, a przez stare kamieniołomy poprowadzono ścieżki edukacyjne z kładkami, mostami, schodami, tablicami informacyjnymi oraz stolikami z ławkami.

Kraina śpiącego wulkanu położona jest w miejscowości Kluszkowce, pomiędzy Nowym Targiem a Szczawnicą około 40 km od Zakopanego, nad Jeziorem Czorsztyńskim. Możemy się tu dostać pieszo lub samochodem. W kierunku Kluszkowiec wiedzie wąska asfaltowa droga aż do stóp Góry Wdżar.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy