artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Góra Wdżar - Kraina Śpiącego Wulkanu
  fot. wikipedia.org Góra Wdżar - Kraina Śpiącego Wulkanu

Góra Wdżar - Kraina Śpiącego Wulkanu

Czy w Polsce znajdziemy jeszcze wulkan? Tak, ale już od wieków uśpione. Takim miejscem jest Góra Wdżar w Małopolsce – słusznie uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w tym regionie.

Góry Wdżar zlokalizowana jest w sąsiedztwie trzech Parków Narodowych. To wspaniały punkt widokowy i możliwość podziwiana panoramy jeziora Czorsztyńskiego i okolicznych górskich pasm.

Wdżar znajdziemy w pasie pomiędzy Pieninami i Gorcami. Jeśli jesteście pasjonatami przyrody oraz pieszych wypraw, koniecznie skorzystajcie ze ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej. Trasa ta prowadzi wzdłuż starego kamieniołomu i możemy tu podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Jeśli już wejdziemy na jej szczyt, poznamy tu historię kamieniołomu, strukturę geologiczną góry, a także miejscowe legendy.

Również zimą to miejsce tętni życiem turystycznym. Kraina Śpiącego Wulkanu pełni wówczas funkcję rodzinnej stacji narciarskiej "Czorsztyn Ski", a latem górskiego i wodnego ośrodka sportu, wypoczynku i dobrej zabawy.

Aby dostać się na górę, możemy skorzystać z sześcioosobowej kolei linowej. Funkcjonuje tu również nowa trasa narciarska z systemem naśnieżania i oświetleniem stoku.

Stare kamieniołomy możemy zwiedzać dzięki specjalnym ścieżkom edukacyjnym. Idziemy nimi przez kładki, mosty oraz schody. Natomiast wiedzę o tym miejscu czerpiemy ze specjalnych tablic informacyjnych.

Kraina śpiącego wulkanu położona jest w miejscowości Kluszkowce, pomiędzy Nowym Targiem a Szczawnicą, nad Jeziorem Czorsztyńskim.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy