artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Fabryka Robotów w Mosznej
  fot. Fabryka Robotów Fabryka Robotów w Mosznej

Fabryka Robotów w Mosznej

Czas czytania 3 minuty

Mamy tu fanów sagi George`a Lucasa „Gwiezdne Wojny”? Jeśli tak, to mamy dla Was naprawdę wspaniałą propozycję. Możecie bowiem, podczas swojej podróży kamperem po Polsce, odwiedzić niesamowite miejsce. Znajdziecie się w fantastycznym świecie robotów! To Fabryka Robotów w Mosznej, w województwie opolskim.

To niesamowita atrakcja dla wszystkich wielbicieli filmów i literatury sci-fi. Jeżeli uwielbiacie wszelkiego rodzaju roboty, androidy oraz tego typu eksponaty to koniecznie musicie to miejsce w Polsce odwiedzić.

Nie mamy całkiem pewności, ale to prawdopodobnie jedyne takie muzeum w kraju, a może i na świecie?

Ważna wskazówka dla miłośników kamperowych podróży i sci-fi. Koniecznie powinniście skierować się do miejscowości Moszna w województwie opolskim, gdzie znajduje się niezwykła Fabryka Robotów.

W tym bardzo nietypowym obiekcie muzealnym możemy obejrzeć kilkaset (dokładnie chyba nikt tego nie wie, ile) rozmaitych modeli robotów. Te stanowią wierne kopie swoich filmowych bohaterów.

Dla podkreślenia niezwykłości tego miejsca warto dodać, że wszystkie eksponaty-roboty zostały wykonane ręcznie przez twórcę tej placówki.

Jak informują właściciele Muzeum Robotów na swojej stronie internetowej: „to jedyne miejsce w Polsce a nawet w Europie, gdzie budowane są ogromnie stalowe roboty inspirowane filmami sci-fi. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka Sebastiana Kucharskiego. Dzięki pasji właściciela do filmów fantasy i ogromnej kreatywności możecie podziwiać te nietuzinkowe dzieła. Głównym materiałem z jakiego powstają to złom samochodowy oraz inne odpady stalowe które zostały przeznaczone do recyklingu. Największe i najbardziej pracochłonne roboty budowane są około 700 godzin ważą nawet 900 kilo i dochodzą do 3.5 m wysokości. Możecie tu spotkać roboty w różnych wielkościach od kilkunastu cm do kilku metrów w różnych etapach zaawansowania budowy zarówno gotowe jak i w trakcie budowy”.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Zobaczymy tu prawie wszystkich mechanicznych bohaterów „Gwiezdnych Wojen” oraz roboty, które do złudzenia przypominają te z cyklu filmów Transformers i wiele innych przedstawicieli „sztucznej inteligencji”.

To jednak nie wszystko. Dzieci będą zachwycone faktem, że będą mogły stanąć „oko w oko” z sympatycznym robocikiem Wall-e, bohaterem popularnej bajki o tym samym tytule. Dodatkowo – jego replika znajdująca się w tym niezwykłym muzeum praktycznie wiernie odzwierciedla filmową gwiazdę.  Wall-e z muzeum w Mosznej porusza się i wydaje dźwięki, czym wzbudza zachwyt i oczywiście sympatię gości, którzy odwiedzają tą placówkę muzealną.

Fabryka robotów Moszna – niezwykła atrakcja praktycznie dla wszystkich wielbicieli fantastyki – tych dużych i najmłodszych.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy