artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Chatka Baby Jagi

Czas czytania 2 minuty

Chyba każdy z nas zna bajkę o złej czarownicy Babie Jadze oraz jej leśnej chatce z piernika, do której wabiła dzieci. Teraz, będąc na Podlasiu, zarówno wiedźmę jak i jej chatkę można odwiedzić. Gdzie jej szukać?

Świat Baby Jagi to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. To miejsce zarówno dla tych najmłodszych, jak też dla tych starszych, którzy być może ze wzruszeniem wspominać będą niezwykłe i niesamowite opowieści czytane przez rodziców czy też dziadków.

Chatka z piernika znajduje się w Orzeszkowie pod numerem 98A, kilka kilometrów od Hajnówki. Na pewno tam trafimy bez problemu, ponieważ drogę do chatki wyznaczają drogowskazy z nisko latającymi czarownicami i kotami.

Zwiedzanie jej wnętrza odbywa się z przewodnikiem-animatorem. Trwa około pół godziny a na zakończenie każdy otrzymuje magiczny kamień i może sfotografować się w Baba Jagowym przebraniu (z wielkim nosem i na miotle).

To idealne miejsce na poprawę nastroju i na wspomnienia z dzieciństwa. Skosztować tu można magicznych pierników, ugotować zupę dla Baby Jagi, poznać skład tajemnych mikstur. Ciekawe są również przygody związane z lochem, piecem i wielkim garem.

Teren wokół chatki zagospodarowano tak, aby po wyjściu z niej zabawa mogła trwać nadal. Znajdują się tam zjeżdżalnie na kurzej stopce, uplecioną przez pająka huśtawkę, samochodzik na pedały czy drewniany wózek wycieczkowy dla maluchów. Jest też miejsce na ognisko oraz stoliki i ławki. Można zagrać z dziećmi w terenową grę, a po rozwiązaniu kilku zagadek i łamigłówek otrzymać dyplom Tropiciela Baby Jagi.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Chatkę można odwiedzić w miesiącach wakacyjnych. W lipcu i sierpniu można ją odwiedzać codziennie (bez potrzeby rezerwacji) od 12.00 do 18.00; w maju, czerwcu i wrześniu – w każdy weekend od 12.00 do 18.00.

W pozostałych miesiącach lepiej najpierw skontaktować się z właścicielem https://chatkababyjagi.pl

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News