artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion”
  fot. Wikipedia Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion”

Centrum Atrakcji Wojskowych

Czas czytania 3 minuty

Marzycie o jeździe czołgiem, sprawdzenie się na poligonie i „wejście w skórę” prawdziwych żołnierzy? To jest możliwe w Kołobrzegu w Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion”.

Podróżując kamperem po Polsce, można trafić na wiele bardzo ciekawych atrakcji. Tym razem chcemy Wam, kamperowym podróżnikom, pokazać miejsce wyjątkowe. To Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion” w Kołobrzegu.

Jest to miejsce idealne dla wszystkich dzieci i oczywiście „dużych chłopców”, którzy marzą po cichu o przejażdżce czołgiem czy postrzelaniu z karabinem. Jeśli więc podróżujecie po północnej Polsce i będziecie w pobliżu Kołobrzegu, koniecznie odwiedźcie to miejsce. Wspaniała zabawa dla wszystkich miłośników wszelkiego rodzaju militariów gwarantowana.

Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion” w Kołobrzegu to swoista twierdza wojenna. Na jej terenie znajdziemy naprawdę bogatą kolekcję najbardziej popularnego sprzętu pancernego. Mamy tu więc różnego rodzaju czołgi, wojskowe wozy opancerzone czy pływające amfibie. Wszystkie zgromadzone w tym miejscu eksponaty można nie tylko podziwiać, ale i wypróbować. Oczywiście pod opieką fachowego instruktora.

Właśnie tu, w Kołobrzegu, macie okazję realizacji swojego marzenia o poprowadzeniu czołgu, czy chociaż przejażdżki tym pancerny kolosem po poligonie.

Realizm jest w pełni oddany. Instruktorzy wyprowadzają czołg z hangaru. Uczestnicy przejażdżki zakładają na głowy hełmofony i wślizguję się do ciasnego wnętrza stalowego kolosa – czołgu lub wozu pancernego. Chcecie poczuć się jak w serialu „Czterej Pancerni”? Nie ma problemu, możecie ruszyć na poligon słynnym modelem T-34 (taki jak znany czołg z tego właśnie serialu). Można również pojechać nowszą wersją tego czołgu.

ReklamaCentrum Atrakcji Wojskowych 1
Tu też możemy doświadczyć tzw. „wojskowego życia”. Jeśli ktoś nie był w wojsku, może rzucić granatem czy postrzelać z broni pneumatycznej. Kto zaś już odbył służbę wojskową, może tu wrócić wspomnieniami do tych, dawnych czasów.

Z pewnością również zachwycone będą dzieciaki, które pewnie nigdy w czołgu czy wozie opancerzonym nie siedziały. Tu mają właśnie taką okazję.

Odpowiedni nastrój podkreśli dodatkowo muzyka wojskowa oraz możliwość spożycia posiłku przygotowanego przez wojskową kuchnię polową.

Goście indywidualni mogą odwiedzać tą wojskową atrakcję wyłącznie w sezonie letnim. Komu mało wojskowych wspomnień i wrażeń, może tu zaopatrzyć się w różne wojskowe gadżety i odzież w specjalnym „wojennym markecie”.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News