artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - ACSI
Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.
Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

Bałtycki Park Dinozaurów - historia z rozrywką

Czas czytania 2 minuty

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie, niedaleko Kamienia Pomorskiego. Jeśli szukacie parku rozrywki dla dzieciaków, gdzie oprócz świetnej zabawy mali podróżnicy wyniosą też trochę historycznej wiedzy, to koniecznie musicie tu zajrzeć.

W Bałtyckim Parku Dinozaurów znajdziemy liczne ścieżki edukacyjne, zagrodę z żywymi zwierzętami, wspaniały plac zabaw. Znajduje się tu również atrakcyjna wystawa minerałów. Głodni mogą posilić się w restauracji, a komu jeszcze mało tego miejsca – może kupić sobie na drogę pamiątki.

Główną atrakcją Bałtyckiego Parku Dinozaurów są oczywiście olbrzymie (w naturalnych wymiarach) makiety tych prehistorycznych gadów, które błędnie wrzucamy do „jednego worka” jako dinozaury. Ale o tym dowiecie się już właśnie w tym miejscu.

Szczególnie warta polecenia jest ścieżka edukacyjna na której zobaczymy dinozaury naturalnej wielkości, zajrzymy do muzeum minerałów.

Dzieci mogą spędzić fantastycznie czas w parku rozrywki, gdzie znajdują się dwa parki linowe, kolejka torowa Pirat, kraina dmuchanych zabawek, plac zabaw, quady, skoki na bungee, strzelnica Pain Ball.

Ciekawą atrakcją jest również Mini Zoo w formule safari z różnymi gatunkami zwierząt i ptaków. Dzieci zobaczą tu lamy, strusie, alpaki, daniele, kuce szetlandzkie, świnki wietnamskie, kozy i owce, w tym owce kameruńskie, a także wiewiórki oraz ptactwo ozdobne, a w szczególności pawie i bażanty złociste.

W zagrodach i wolierach obejrzymy wiele innych gatunków zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich, dużych i małych. Na terenie Parku znajdują się również rzadkie gatunki - pochodzący z Australii biały kangur Walabia Bennetta.

ReklamaBałtycki Park Dinozaurów - historia z rozrywką 1
Jeżeli więc podróżujecie kamperem z dziećmi po Pomorzu Zachodnim, koniecznie zróbcie sobie kilkugodzinną przerwę właśnie w Bałtyckim Parku Dinozaurów we Wrzosowie. To nie tylko wspaniałe miejsce zabawy i rozrywki dla dzieciaków, ale także, a może przede wszystkim świetna okazja do łyku wiedzy podczas wakacji.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News