artykuły

WIADOMOŚCI
ReklamaBilbord - Makita 04.01-31.03 Sebastian
Miejskie kempingi cieszą się zainteresowaniem wśród zagranicznych gości a tych w sezonie 2021 zabrakło
  fot. Krzysztof Kutarba Miejskie kempingi cieszą się zainteresowaniem wśród zagranicznych gości a tych w sezonie 2021 zabrakło

To był ciężki sezon dla właścicieli miejskich kempingów

Taki wniosek nasuwa się po spotkaniu zorganizowanym przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. Jednym z punktów dwudniowego seminarium była ocena minionego sezonu letniego. Przez pandemię najbardziej straciły kempingi stricte miejskie - do nich przyjeżdżają najczęściej goście spoza granic naszego kraju, których w tym roku zabrakło.

Polska Federacja Campingu i Caravaningu (PFCC) każdego roku organizuje spotkanie z włodarzami kempingów usytuowanych w całym kraju. Przy okazji rozdaje również nagrody „Mister Camping” dla najlepiej prowadzonych pól. W tym roku seminarium odbyło się na terenie kempingu „Malta” w Poznaniu i trwało dwa dni, zapowiadaliśmy je tutaj: https://polskicaravaning.pl/dzial/537-wiadomosci/artykuly/w-poniedzialek-podsumowanie-sezonu-wedlug-pfcc,55714 Jednym z punktów programu była „ocena sezonu turystycznego na campingach w 2021 roku”. Okazuje się, że przez pandemię najbardziej ucierpiały pola kempingowe usytuowane blisko dużych miast.

Sezon letni praktycznie dla nich nie istniał. Z relacji przedstawicieli poszczególnych pól wynika, że zabrakło głównie gości spoza granic naszego kraju. To oni głównie szukają bezpiecznych miejsc, w których mogą zostawić swoje „domy na kołach” i eksplorować okolicę. Nie jest też tajemnicą, że najpopularniejszą grupę stanowią nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy, którzy w tym roku zdecydowali się pozostać w swoim kraju. Dlaczego? Powody są różne, ale głównie chodziło o bezpieczeństwo i niepewność związaną z ciągle zmieniającymi się obostrzeniami na granicach. Goście zagraniczni nie mogli być pewni, że np. nagle nie zostanie na nich nałożona kwarantanna po powrocie z caravaningowych wojaży.

Polacy natomiast kempingami miejskimi nie są zainteresowani. Korzystają z miejsc „na dziko” lub prostych, miejskich parkingów gdzie za niewielką opłatą można stać dobę lub dwie a to w zupełności wystarczający czas by zwiedzić Kraków, Gdańsk, Warszawę lub Poznań.

Tłumnie za to było odwiedzane Morze Bałtyckie - tutaj zaskoczenia nie ma. Tym samym właściciele kempingów zlokalizowanych blisko plaż bardzo pozytywnie oceniają miniony sezon letni. Co prawda nie udało się osiągnąć zysków tak dobrych, jak w 2020 roku, ale i tak „nie ma na co narzekać” - to ogólna refleksja większości osób, które pojawiły się na seminarium w Poznaniu.


Bartłomiej Ryś04.11.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW