artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - Makita 05.05-05.06 Sebastian
Dariusz Wawrzyniak nowym prezesem PGC

Dariusz Wawrzyniak nowym prezesem PGC

29 kwietnia odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa. Członkowie SPGC wybierali nowego prezesa oraz ustalili nowy plan działania organizacji na najbliższe dwa lata. Inne poruszane tematy to akcyza dla pojazdów zabudowanych na terenie Polski oraz plan promocji karawaningu poprzez zloty i inne wydarzenia.

Pierwszym zagadnieniem na Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia Polska Grupa Caravaningowa, był wybór nowego Prezesa Zarządu organizacji. Stanowisko po ustępującej Joannie Woźnicy objął Dariusz Wawrzyniak, wcześniej członek komisji rewizyjnej SPGC, związany z branżą od 10 lat poprzez organizację Salonu Caravaningowego przy Poznań Motor Show, targów Caravans Salon Poland oraz 13. edycji Ogólnopolskiego Zlotu Caravaningowego.

Kolejnym ważnym tematem było omówienie planu działania i celów strategicznych organizacji na najbliższe dwa lata. Dalsza działalność SPGC będzie kontynuacją dotychczasowego kursu wraz z rozszerzaniem promocji kultury karawaningu w Polsce, poprzez zloty kamperowe organizowane przy imprezach i wydarzeniach, które nie są stricte branżowe i związane z karawaningiem, ale ich tematyka, może zostać w sposób kreatywny powiązania z kulturą kempingową.  Ważne miejsce w dalszych pracach stowarzyszenia będzie zajmować bezpieczeństwo podróży i włączanie się w akcje i wydarzenia, które promują odpowiedzialną jazdę i zachowanie w podróży.

Osobnym punktem obrad była dalsza koordynacja rozmów branży w temacie zmian dotyczących podatków akcyzowych, które w ostatnich tygodniach wywołały bardzo duże poruszenie na rynku. Stowarzyszenie będzie w dalszym ciągu walczyć o to, aby oprócz okresu moratorium, branża uzyskała więcej korzyści czy zwolnień w tej kwestii, co pozwoli na realny rozwój polskich producentów oraz wzrost konkurencyjności ich produktów na rynku krajowym.

O szczegółach kolejnych działań Stowarzyszenie będzie informować już w najbliższych tygodniach
w kolejnych komunikatach.


Szymon Kwiatkowski07.05.20210