artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Dach solarny 2w1 – energię wyprodukujesz sobie sam

Dach solarny 2w1 – energię wyprodukujesz sobie sam

Czas czytania 4 minuty

Nowoczesne technologie zmieniają to, w jaki sposób żyjemy, podróżujemy, wpływamy na środowisko, a nawet pozyskujemy energię. Coraz częściej decydujemy się na tę pochodzącą z odnawialnych źródeł. W co zatem warto zainwestować, aby generować oszczędności i pozytywnie wpływać na klimat?

Odpowiedź to dach solarny od SunRoof – najbardziej wydajny, designerski i oparty na niezawodnej, szwedzkiej technologii. Pomysłodawcy z polsko-szwedzkiej firmy są pewni zalet swej najnowszej propozycji.

- Korzystanie z energii słonecznej zyskało na popularności głównie za sprawą tradycyjnych paneli fotowoltaicznych instalowanych na dachach domów lub na ziemi. Jednak wciąż wiele osób nie decyduje się na ich montaż lub odkłada go w czasie ze względów estetycznych. Twierdzą, że nie komponują się stylistycznie z projektem architektonicznym lub zabierają cenną przestrzeń – przybliża zagadnienie czerpania energii z promieni słonecznych Martyn Szczepankowski, Co-founder i Head of CEE w SunRoof.

- SunRoof udowodnił, że nie trzeba iść na kompromisy – połączył dach i instalację fotowoltaiczną w jednym rozwiązaniu. Może się też pochwalić dużo większą wydajnością, wytwarzając więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania.

Na czym polega innowacja i alternatywa dla paneli?

Dach solarny 2w1 to dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi. Spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego dachu – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i jednocześnie wytwarza energię elektryczną.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Innowacja polega na tym, że zewnętrzna warstwa dachu zbudowana jest z wysokiej klasy modułów typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w prąd. Monokrystaliczne, termicznie hartowane szkło gwarantuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne i wyjątkową trwałość.

- Wytrzymałość dachu solarnego jest porównywalna do wysokiej jakości dachówki ceramicznej. Natomiast autorski sposób montażu przekłada się na stabilność i szczelność systemu, zapewniając jego odpowiednią termoregulację i bezpieczne działanie instalacji fotowoltaicznej - kontynuuje nasz rozmówca z SunRoof.

To dlatego jego zdaniem, koncepcja dachu solarnego 2w1 idealnie sprawdzi się w roli zadaszeń infrastruktury kempingowej!

Najbardziej ekologiczny, pięknie zaprojektowany

Jak przystało na technologię rodem ze Szwecji, dachy SunRoof odzwierciedlają ponadczasową elegancję skandynawskiego stylu, funkcjonalność i przywiązanie do natury. Celowo zostały zaprojektowane jako minimalistyczne dopełnienie architektury budynku, by dopasować się do każdego projektu, integrować z materiałami o różnych kształtach i kolorach oraz stanowić wizualną całość.

Dodatkowo zbudowana z ekologicznych i w pełni biodegradowalnych materiałów podkonstrukcja montażowa jest lekka i łatwa w montażu. Wykorzystanie skandynawskiego drewna montażowego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo, zapewnia doskonałą wentylację systemu i bezpieczeństwo konstrukcji. Efekt? Taki dach ma najniższy ślad węglowy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami. Jego wysoka wydajność pozwala nam całkowicie przejść na energię słoneczną, co przybliża nas do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon

Maksymalna niezależność

Jedna dobra decyzja wystarczy, by domknąć zarówno temat dachu, jak i rozwiązać kwestię darmowego zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych, ogrzewania domu, klimatyzacji czy ładowania samochodu elektrycznego. Dzięki dachom solarnym rachunki za prąd można zredukować do minimum i w największym możliwym obecnie stopniu uniezależnić się od dostawców prądu.

W ekosystemie SunRoof znajdziemy również fotowoltaiczne fasady i SunPorty, czyli nowoczesne wiaty fotowoltaiczne, które świetnie sprawdzają się zarówno w roli zadaszenia, jak i źródła prądu do napędzania auta elektrycznego. Nadwyżkę energii z SunPortów można wykorzystać także do zasilania urządzeń elektrycznych w domu.

Fot. SunRoof


Rafał Dobrowolski11.07.20220 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News