DOBRZE WIEDZIEĆ

4 miesiące temu  10.08.2017, ~ Administrator   

Strona 2 z 2

Czy ubezpieczenie pokryje koszty naprawy?

Praktyka likwidacji szkód zakłada odszkodowanie w gotówce lub naprawę bezgotówkową. Zdarza się, że wycena gotówkowa bywa przez ubezpieczyciela zaniżana, co jest oczywiście niezgodne z przepisami i zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego.

– Do obowiązków kompleksowej usługi likwidacji szkód będzie należał kontakt z ubezpieczycielem i nadzór nad jego działaniami. Profesjonalista będzie działał w naszym interesie, by szkody zostały w pełni pokryte z OC. Obecnie organizacja naprawy i nadzór nad wszystkimi jej etapami formalnymi może odbywać się za pośrednictwem jednego, takiego jak Unigue Service Partner, podmiotu, o czym nie każdy wie – mówi Grzegorz Tomasiak.

Czy możemy liczyć na samochód zastępczy?

Co w przypadku, gdy nasz samochód musi zostać w warsztacie na dłużej? Nawet jeśli awaria zdarzyła się niedaleko domu, trudno na co dzień funkcjonować bez auta. W takim przypadku warto poszukać usługi, która przewiduje samochód zastępczy na cały okres naprawy. W ten sposób zaoszczędzimy sobie kolejnych nerwów.

Podczas awarii na drodze nie wolno panikować, ponieważ nasze zachowanie wpływa również na innych uczestników ruchu drogowego i może stwarzać zagrożenie. Niezależnie od sytuacji, musimy znaleźć odpowiednie wsparcie w likwidacji szkód. Nikt na co dzień nie myśli o niespodziankach na drodze, jednak praktyka wskazuje na to, że warto już wcześniej wiedzieć, gdzie szukać pomocy w takich sytuacjach, aby uniknąć przypadkowego wyboru, który może wygenerować o wiele większe problemy.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ bambo 3 3 miesiące temu Na jakiej zasadzie Unique Service Partner odzyskuje środki z zaniżonych wypłat z polisy? To jest na zasadzie jakiejś konkretnej prowizji? Potrzebuję pomocy, a nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Jak to dokładnie wygląda?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ paden 2 3 miesiące temu Co do Unique Service Partner - potwierdzam. Jedną stłuczkę nam już załatwiali - wszystkie formalności należały do nich. Podstawili auto zastępcze, zapewnili holowanie, wybrali punkt naprawy i zapewnili kasę z ubezpieczenia. I moim zdaniem dokładnie tak to powinno wyglądać. Nie na zasadzie - poszkodowany musi jeszcze wszystko ogarniać sam, na własną rękę, brać wolne...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ hosse 1 3 miesiące temu Co do Unique Service Partner - korzystałem z waszych usług, nawet holowanie mi ogarnialiście. Teraz ściągacie większą kasę za stłuczkę z poprzedniego roku - ubezpieczyciel ewidentnie zaniżył wypłatę z polisy. Moim zdaniem załatwianie formalności powinno wyglądać tak, jak u was. Auto zastępcze i oczekiwania i na naprawę, bez żadnych płatności z naszej strony. Przecież to nie ja jestem sprawcą wypadku.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony