artykuły

PODRÓŻE
ReklamaBilbord - Makita 01.10-31.10 Kasia
Co prawda to jeszcze nie sezon wysoki, ale dalsze utrzymywanie obostrzeń na Mazurach może się źle skończyć dla firm turystycznych
  fot. Bartłomiej Ryś Co prawda to jeszcze nie sezon wysoki, ale dalsze utrzymywanie obostrzeń na Mazurach może się źle skończyć dla firm turystycznych

Regionalizacja weszła w życie. Kempingi na Mazurach zamknięte

Zgodnie z wcześniej publikowanymi, wówczas jeszcze nieoficjalnymi informacjami, rząd wprowadził „regionalizację”. Efektem jest kompletna blokada województwa warmińsko-mazurskiego w tym hoteli i kempingów. 

Rząd tłumaczył na konferencji prasowej, że taki krok podjęto ze względu na najgorsze (w skali kraju) statystyki dotyczące zakażeń koronawirusem. W przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców zachowań tam jest 45, czyli 2 razy więcej niż średnia całej Polski.

W Polsce widać wyraźnie, że trzecia fala się rozpędza, ale tę sytuację trzeba analizować na poziomie regionów. Są województwa, szczególnie na w północnym pasie, które są szczególnie dotknięte - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na Mazurach tym samym zostały zamknięte kina, teatry, hotele, ale też pola kempingowe, namiotowe i biwakowe. Nieczynne są też galerie handlowe, korty tenisowe i baseny. Ministerstwo zdrowia nie wyklucza wprowadzenia podobnych obostrzeń regionalnych tam, gdzie statystyki zakażeń będą rosnąć. 

Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami nieoficjalnymi, przyłbica i szaliki nie wystarczą do zakrywania ust i nosa. Jedyną, oficjalnie akceptowaną metodą, pozostają maseczki chirurgiczne. 


Bartłomiej Ryś25.02.20211

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW