artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - ACSI
Polskie kempingi liczą na to, że z ograniczeniami, ale jednak uda im się uruchomić wakacyjny sezon caravaningowy 2020
  fot. Bartłomiej Ryś Polskie kempingi liczą na to, że z ograniczeniami, ale jednak uda im się uruchomić wakacyjny sezon caravaningowy 2020

Polskie kempingi przygotowują się do sezonu letniego

Czas czytania 5 minut

W momencie pisania niniejszej publikacji nie wiadomo, kiedy zostanie wprowadzony II etap odmrażania gospodarki. To on „uwalnia” obiekty noclegowe w tym kempingi. Na szczęście, ich właściciele z optymizmem i nadzieją patrzą w przyszłość i już dziś rozpoczynają prace nie tylko poprawiające jakość i komfort wypoczynku, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Z pewnością te wakacje będą inne niż wszystkie.

Pola kempingowe to miejsca, które mogą się pochwalić największymi możliwościami jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa dla turystów. Wydzielone, duże parcele z podłączeniem prądu, wody a często i ścieków. Własna przyczepa kempingowa bądź kamper a w nich prywatna kuchnia, sypialnia oraz łazienka. Wszystko to powoduje, że możemy garściami czerpać np. z nadmorskiej pogody jednocześnie nie narażając się na kontakt z innymi. Bezpieczeństwo w sezonie 2020 będzie dla wszystkich najważniejsze.

Pobudka ze snu zimowego

Polskie kempingi jeszcze do niedawna nie dawały znaku życia (prócz dosłownie kilku obiektów). Na szczęście, ta sytuacja diametralnie się zmieniła po ogłoszeniu przez Premiera stopniowego uwalniania gospodarki. Kempingi dość szybko, bo w drugim etapie, mają mieć możliwość przyjmowania Gości. Pytanie, na jakich warunkach.

Wiadomo, że pojawią się nowe zasady i obostrzenia. Służyć one będą bezpieczeństwu nie tylko turystów, ale również samych pracowników kempingów. Niestety, nadal nie są znane żadne szczegóły. Kempingi muszą radzić sobie same.

ReklamaPolskie kempingi przygotowują się do sezonu letniego 1
Zakupiłam lampę UV do recepcji. Mam również ozonator do pomieszczeń sanitarnych i domków. Recepcja została wyposażona w szybę ochronną a pracownicy będą musieli nosić przyłbice. W maseczkach nie da rady pracować, szczególnie latem - tłumaczy Anna Jaroszewicz z kempingu Park45 w Sopocie. - Dodatkowo zamówiłam podajniki do płynów dezynfekcyjnych, które pojawią się przy recepcji i wejściu do sanitariatów. 

Przy punkcie serwisowym pojawił się płyn dezynfekcyjny. Już wcześniej, przed pandemią, zamontowaliśmy je w sanitariatach. Do recepcji zamówiłam szybę ochronną a goście przez maj i czerwiec będą stali co drugą parcelę po to, by odległości pomiędzy nimi jak największe. Co później - zobaczymy - mówi Monika Jeka z kempingu Alexa.

Nastawiamy się na to, że goście będą chcieli przede wszystkim korzystać z własnych urządzeń sanitarnych dlatego dużą wagę przyłożyliśmy do punktu serwisowego. Będzie on na bieżąco dezynfekowany przez naszych pracowników. Na ten sezon zainwestowaliśmy i zamówiliśmy całą kolumnę serwisową od firmy CamperSystem. Jej montaż powinien być zrealizowany na dniach - Monika Rzewuska z kempingu Camp4U w Siechnicach. 

Mamy 10 hektarów otwartej przestrzeni a wokół nas - tysiące hektarów lasu. To wszystko daje naszym gościom poczucie bezpieczeństwa, wolności i wielu możliwości spędzenia czasu. Ilość podłączeń sanitarnych dla kamperów, rozmieszczenie łazienek oraz podłączeń do prądu powoduje, że mamy możliwość umiejscowienia naszych caravaningowych Gości tak, by mieli wrażenie, że są sami na kempingu - Joanna Supergan-Skórzyńska z kempingu Campus Domasławice.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Rozbudowy w trakcie

Co ważne, polskie kempingi nie tylko przykładają szczególną uwagę do bezpieczeństwa, ale również nie przerywają trwających inwestycji. Infrastruktura cały czas się rozwija.

Telefon praktycznie nie milknie - mówi Bogusz Trepka z firmy CamperSystem. 

To dziś wiodący dostawca przeróżnych urządzeń sanitarnych na kempingi takich jak kolumny serwisowe, skrzynki z prądem i wodą na parcelach itd. 

Dzwonią różne firmy zainteresowane stworzeniem mniejszej bądź większej infrastruktury pod kampery i przyczepy kempingowe. Inwestorzy zauważyli, że to może być rok przełomowy dla caravaningu. Ta forma turystyki będzie najbardziej „rozchwytywana”.

Gdzie „działa” CamperSystem? 

Przede wszystkim polskie góry zyskają nowe miejsce z pełną infrastrukturą. Mowa o stacji narciarskiej „Lądek Zdrój”, która tworzy 15 stanowisk z dostępem do prądu i całorocznym punktem serwisowym. Narciarze - mamy nadzieję, że jesteście gotowi!

Całoroczne stanowisko serwisowe znajdziemy też na kempingu „Relax” w Świnoujściu. W Jastarni rewolucję przechodzi kemping „Pod Cyprysami”, który od najbliższego sezonu ma być obiektem całorocznym. Całoroczny punkt dla kamperów i przyczepy ulokowano też w „Lubię Resort Camper Park”. Pierwsza stacja LOTOS w Jędzychowicach k. Zgorzelca została wyposażona w całoroczne stanowisko serwisowe dla kamperów i autokarów. Z pewnością warto odwiedzić „Camper Park Gzub” - tam powstało nie tylko całoroczne stanowisko serwisowe, ale też świetne, dodatkowe atrakcje. Na weekend? Idealne! Mapę inwestycji zrealizowanych przez firmę można znaleźć TUTAJ

Inne firmy również inwestują

Na naszym rynku z powodzeniem działa również firma CamperClean, która w ostatnim czasie zrealizowała m.in. dużą inwestycję na kempingu "Pod Brzozami" w Ustroniu Morskim. 

#BezpieczniejszeWakacje

Cały czas powiększa się lista firm, które uczestniczą w projekcie "BezpieczniejszeWakacje" zorganizowanym przez stowarzyszenie "Polska Grupa Caravaningowa". Dołączają nie tylko wypożyczalnie, ale również kempingi. Udział jest bezpłatny, każdy chętny może wejść na stronę https://bezpieczniejszewakacje.pl/ i skontaktować się z Joanną Woźnicą, prezes PGC. 

- Założenia były proste: dotrzeć z informacją o caravaningu jako bezpiecznej formie podróżowania do jak największej ilości nowych osób. Ten cel powoli udaje się osiągnąć m.in. za pomocą publikacji medialnych czy kampanii płatnych na portalach społecznościowych. Po pierwszych dniach od oficjalnego uruchomienia akcji mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z efektów - mówi Woźnica.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News