artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Stacja narciarska w Zieleńcu to piękne widoki i niezwykły mikroklimat
  fot. Zieleniec Stacja narciarska w Zieleńcu to piękne widoki i niezwykły mikroklimat

Pierwsze resorty zimowe już otwarte [FOTO]

Czas czytania 3 minuty

Mamy nadzieję, że (zgodnie z naszymi radami) nie schowaliście pod kocami swoich domów na kołach? W miniony weekend wiele polskich resortów zimowych uruchomiło swoje stoki. Tym samym rozpoczęliśmy sezon zimowy oraz powrót akcji #ZimowyPC. 

Zieleniec, jeden z najpopularniejszych, zimowych kierunków w Polsce, oficjalnie zainaugurował nowy sezon zimowo-narciarski w sobotę. Mogący pochwalić się unikalnym w skali kraju mikroklimatem ośrodek oddał do dyspozycji narciarzy 29 kolei i wyciągów, 23 kilometry tras oraz dwa snow parki. Położona na zboczach Gór Orlickich stacja narciarska to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznych atrakcji i ośrodków narciarskich w całej Polsce. Ukształtowanie terenu oraz unikalny układ mas ciśnieniowych powietrza sprawiają, że śnieg leży tu dłużej, opady są bardziej obfite, a cały klimat przypomina parametrami ten charakterystyczny dla szczytów w odległych Alpach. Dzięki temu Zieleniec od lat słynie z nienagannych warunków narciarskich, które często panują tu jeszcze na początku kwietnia. 

Karnety do 20 grudnia można kupić z rabatem wynoszącym aż 50% - warto skorzystać już teraz. 

Karpacz też działa 

Ta zimowa miejscowość również jest warta uwagi. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na Camp66, jeden z najlepszych kempingów całorocznych w kraju, doceniany przez wielu, wielu gości. Co prawda jest on położony z daleka od centrum, ale (jak zapewnili nas przedstawiciele pola) problemu z transportem nie ma. 

ReklamaPierwsze resorty zimowe już otwarte [FOTO] 1
Co ciekawe, w Karpaczu rozpoczęła się produkcja śniegu już w listopadzie dzięki... Fabryce Śniegu (Snow Factory). Jest to jedno z nielicznych w Polsce tak zaawansowanych technologicznie urządzeń, które umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach, sięgających do +20°C.  Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. 

Wierchomla z podstawową infrastrukturą caravaningową

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla udostępnia bezpłatny parking, możliwość podłączenia się do prądu 230V z hotelu oraz skorzystania z toalet. Pisaliśmy o niej TUTAJ. W ostatni weekend Stacja również rozpoczęła funkcjonowanie, ale do okresu świątecznego wyciągi będą pracować tylko w weekendy. 

#ZimowyPC powraca

Już w ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy akcję #ZimowyPC, która przede wszystkim ma na celu zachęcenie naszych Czytelników do całorocznego korzystania z mobilnych domów. Pod hashtagiem można znaleźć serię artykułów i materiałach opublikowanych w social media. Polecamy szczególnie tym, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z zimowym caravaningiem i szukają fachowych materiałów na ten temat - u nas znajdziecie odpowiedź na (prawie) każdą kwestię.


Bartłomiej Ryś08.12.20192
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News