artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - ACSI

Zimowy caravaning: stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna

Czas czytania 3 minuty
Zimowy caravaning: stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna

Zastanawiacie się nad kierunkiem zimowego wypadu kamperem? W kilku następnych odsłonach będziemy prezentowali Wam różne miejsca, które (naszym zdaniem) są warte polecenia. Na dobrym początek: stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla, która otwiera sezon zimowy już w najbliższą sobotę!

W najbliższą sobotę Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla otwiera swoje podwoje dla spragnionych białego szaleństwa narciarzy i snowboardzistów. Otwarte zostaną dwa stoki po stronie Wierchomli Małej: Wierchomla I i Stonoga.

Stoki będą czynne w godzinach od 9:00 do 18:00, w sobotę i niedzielę. 

W najbliższym czasie na Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla odbędzie się Sylwester na stoku, który będzie trwał od godz. 19:00 do 3:00 nad ranem. Ponadto na odwiedzających czekać będzie kolejna edycja Bezpiecznej Zimy w Dwóch Dolinach. 

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych oraz 11 km
w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak, ciągnący się od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych (400 m) w Polsce parków snowboardowych. Snowpark jest całkowicie usypany z ziemi, dzięki czemu snowboardziści nie muszą czekać na srogą zimę. Dwie Doliny to również bogata infrastruktura: liczne obiekty gastronomiczne przy stoku, serwujące między innymi dania kuchni regionalnej, wypożyczalnia, serwis i przechowalnia sprzętu oraz jedna z najlepszych szkół narciarskich – 5 razy z rzędu znajdująca się na podium w Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów SITN PZN.

ReklamaZimowy caravaning: stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna 1
Nasze parkingi to dużo ponad tysiąc metrów kwadratowych; postój jest bezpłatny; istnieje możliwość podpięcia się do źródła zasilania w hotelu (230 V); można również korzystać z toalet w hotelu; mamy również miejsce na grill, plac zabaw dla dzieci. Dajemy możliwość skorzystania z atrakcji przygotowywanych na każdą porę roku w hotelu (maraton jogi, maratony rowerowe, narty etc.); nasza okolica to znakomite miejsce na wypoczynek; stanowimy doskonałą bazę wypadową do całego Beskidu Sądeckiego. Jeśli ktoś szuka miejsca z dala od cywilizacji, a jednocześnie pełnego uroku, dla ludzi aktywnych i spragnionych wypoczynku, to jesteśmy znakomitym wyborem - mówi Przemysław Kutnyj, przedstawiciel Ośrodka. 


Administrator15.12.2017
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News