artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - ACSI
Hiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz!

Hiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz!

Czas czytania 4 minuty

Wbrew pozorom, podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową poza granice Polski jest obecnie jak najbardziej możliwe i, co najważniejsze, bezpieczne. W naszym kraju wiosny nadal nie widać, więc cieplejsze kierunki caravaningowych wypraw są coraz popularniejsze. Hiszpania? Pewnie! Co trzeba wiedzieć przed podróżą do tego kraju? Przypomnijmy: tylko w samym Madrycie, stolicy, temperatura oscyluje obecnie w okolicach 20 stopni!

Wjazd do Hiszpanii - jak wygląda w pandemii?

W każdym przypadku należy obowiązkowo wypełnić formularz kontroli zdrowotnej (FCS) - informuje witryna Travel Safe Spain

Należy go wypełnić i podpisać elektronicznie przed wyjazdem do Hiszpanii. Można uzyskać dostęp do formularza i podpisać go za pośrednictwem portalu Spain Travel Health albo aplikacji na urządzenia Android lub iOS. Po złożeniu podpisu otrzyma się kod QR, który należy obowiązkowo przedstawić po przyjeździe do Hiszpanii (jest on ważny tylko w formacie cyfrowym. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest jego okazanie w formie papierowej przed wejściem na pokład statku/samolotu).

Testy wymagane są tylko w przypadku turystów przybywających do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską. Oznacza to, że transport kołowy (kampery, przyczepy) jest zwolniony z tego obowiązku. Według doniesień naszych Czytelników, podczas wjazdu do Hiszpanii nie ma żadnych kontroli na granicach.

Hiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz! 1

Hiszpańskie życie podczas pandemii

Jak podaje Travel Safe Spain maseczki ochronne są obowiązkowe dla wszystkich osób powyżej 6 roku życia. Należy je zakładać w miejscach publicznych oraz środkach transportu publicznego. 

ReklamaHiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz! 2
Na tej samej stronie możemy zapoznać się z aktualnymi zasadami związanymi z poszczególnymi, hiszpańskimi regionami. Andaluzja, chyba najpopularniejsza wśród caravaningowców, na swojej oficjalnej stronie internetowej nie podaje żadnych informacji na temat blokad, dodatkowych obostrzeń itd. Kempingi funkcjonują normalnie (z zachowaniem środków bezpieczeństwa), podobnie jak camper parki. Różnice pomiędzy kempingiem a camper parkiem wyjaśnialiśmy TUTAJ. W Hiszpanii tych drugich znajdziemy naprawdę sporo więc koszt za pobyt naszym kamperem możemy znacznie zredukować. 

Hiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz! 3

Plażing? Jak najbardziej

Do Hiszpanii jedziemy m.in. po to, by spędzić czas na słynnych plażach zlokalizowanych praktycznie w całym kraju. Kraj ten dysponuje aż 8000 km linii brzegowej. Do dyspozycji turystów oddano 3000 plaż w tym aż 589 z niebieską flagą. Zaleca się zachowanie odległości „dwóch ręczników”, ale z tak długą linią brzegową nie będzie to problemem. Pamiętajmy, by zabrać też maseczkę - na niektórych plażach jej noszenie jest obowiązkowe. Sprzęt wodny? Jak najbardziej, ale zaleca się wzięcie własnej deski windsurfingowej czy SUPa. Łódki są gotowe do wynajęcia i na bieżąco dezynfekowane. Usługi użyteczności publicznej takie jak szatnie, prysznice czy toalety będą zazwyczaj dostępne przy zachowaniu odpowiednich warunków bezpieczeństwa.

Hiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz! 4

Czy więc warto tam jechać?

Hiszpania klaruje się jako kraj bardzo otwarty w obecnych czasach. Dostępne są kempingi, restauracje, bary. Można swobodnie poruszać się pomiędzy regionami jednocześnie zachowując maksymalny poziom bezpieczeństwa - w końcu dom mamy zawsze ze sobą. Często kempingi w Hiszpanii są obsługiwane przez automaty - wówczas nie mamy kontaktu z żadną, postronną osobą. Wtedy pozostaje nam wyłącznie nieskrępowany relaks i odpoczynek przy zachowaniu poczucia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Czy warto? Jak najbardziej!

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04

Bartłomiej Ryś20.04.2021
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News