Crédit Agricole Auto Bank oferuje kompleksową ofertę finansową, ubezpieczeniową oraz wynajmu, współpracując z ponad 30 markami – również tymi związanymi stricte z branżą caravaningową. Cel: sfinansowanie do roku 2026 pojazdów na kwotę co najmniej 10 miliardów euro. Firma chce ponadto, aby w 2030 r. 80% portfela nowych pojazdów stanowiły te wyposażone w napędy ekologiczne.
CA Auto Bank to międzynarodowa grupa bankowa prowadząca działalność w 17 krajach europejskich i Maroku. Nowy bank, kontrolowany przez Crédit Agricole Consumer Finance, powstał w rezultacie ogłoszonych w 2021 roku porozumień między francuską grupą a koncernem Stellantis, w skład którego wchodzą grupy PSA i FCA.
CA Auto Bank oferuje kompleksową ofertę finansową, ubezpieczeniową oraz wynajmu dzięki współpracy z ponad 30 prestiżowymi markami, takimi jak kultowe Ferrari, Tesla, Mazda, Aston Martin, McLaren, Lotus i Morgan, ale także z nowymi na rynku: VinFast, DR Automobiles, Aiways, XEV, ElectricBrands oraz Invicta Electric. Do tego grona dołączyć mają dealerzy i dostawcy różnych marek, w tym dealerzy sieci Stellantis, których bank będzie nadal wspierał, jednak już nie jako tzw. Bank Captive.
Naszych czytelników najbardziej zainteresuje zapewne fakt współpracy banku z branżą caravaningową, a mianowicie – z markami kamperów i przyczep kempingowych, wśród których znalazły się Erwin Hymer Group, Groupe Pilote, Groupe Rapido, Knaus Tabbert, Concorde i Carthago. Z kolei z Ford Trucks i BMC Trucks firma będzie współpracować na polu lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych, a na rynku jednośladów – z markami Harley-Davidson, Royal Enfield, Fantic Motor, Vmoto Soco i Cake. Więcej partnerstw ogłoszonych zostanie w najbliższej przyszłości.
Jak czytamy w materiałach prasowych, równolegle do powyższych działań spółka Drivalia, zajmującą się mobilnością w ramach grupy CA Auto Bank, będzie kontynuowała rozwój mobilnych rozwiązań sprzyjających ekologicznemu użytkowaniu pojazdów. Drivalia zapewnia szeroką ofertę produktów leasingowych, wynajmu i planów mobilności – od współdzielenia samochodów elektrycznych po subskrypcje i wynajem samochodów na dowolny okres. Firma będzie nadal inwestować w swoją infrastrukturę elektryczną, która do 2026 roku będzie miała 3500 stacji ładowania w całej Europie, oraz we flotę, która w ciągu trzech lat osiągnie 200 tys. pojazdów, z czego 55% stanowić będą modele w pełni elektryczne i PHEV.Dodajmy, że w nadchodzących miesiącach CA Auto Bank zaplanował przejęcie (pod warunkiem uzyskania zgody właściwych organów) działalności ALD w Irlandii i Norwegii oraz spółki LeasePlan w Czechach i Finlandii, co ma umożliwić bankowi rozszerzenie floty łącznie o ponad 70 tys. pojazdów.