artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Pełna wygoda podczas podróży kamperem. Stacje zasilania EcoFlow i system Power Kits

Pełna wygoda podczas podróży kamperem. Stacje zasilania EcoFlow i system Power Kits

Czas czytania 4 minuty

Zasilanie w kamperze to temat, z którym prędzej czy później mierzy się większość miłośników caravaningu. Ładowanie niezbędnych urządzeń i gotowanie posiłków – wszystko to wymaga dostępu do energii elektrycznej. Jak rozwiązać podobne problemy? Z pomocą przychodzi marka EcoFlow. Dostępne w jej ofercie przenośne stacje zasilania i modułowy system Power Kits sprawią, że każda podróż kamperem stanie się znacznie przyjemniejsza i bardziej komfortowa.

Stacje EcoFlow są już znane w środowisku wielbicieli caravaningu. Wyróżnia je przenośna konstrukcja – bez problemu mieszczą się w kamperach. Co więcej, można ładować je na różne sposoby, nie tylko za pomocą gniazdka, ale też przy użyciu ładowarki samochodowej lub paneli słonecznych. Dzięki temu zyskujemy większą elastyczność podczas podróży i mamy pewność, że nie zabraknie nam prądu.

Stacje EcoFlow cechują się także imponującą mocą wyjściową i dużą pojemnością. Przykładowo River 2 Pro oferuje odpowiednio 800 W i 768 Wh, a Delta 2 aż 1800 W i 1024 Wh. Nie bez znaczenia jest też technologia X-Boost, która sprawia, że urządzenia radzą sobie nawet z większym obciążeniem. Do czego wykorzystać taki sprzęt w kamperze? Za jego pomocą można na przykład:

  • przygotować ciepły posiłek – wystarczy podłączyć do stacji elektryczną patelnię lub nawet mikrofalówkę,
  • zrobić kawę w ekspresie lub podgrzać wodę przy użyciu grzałki,
  • zasilić niewielką lodówkę,
  • ReklamaPełna wygoda podczas podróży kamperem. Stacje zasilania EcoFlow i system Power Kits 1
  • pracować zdalnie – stacja bez problemu przez dłuższy czas zasili laptopa,
  • podłączyć klimatyzację,
  • pograć na konsoli,
  • naładować telefon – dzięki temu nie stracimy kontaktu z najbliższymi, a w razie potrzeby natychmiast wezwiemy pomoc.

Sama stacja to jednak nie wszystko. Ciekawym rozwiązaniem do kampera jest również system zasilania Power Kits, na który składają się między innymi akumulatory LFP, panel dystrybucyjny i wielofunkcyjny hub. Warto połączyć go z agregatem prądotwórczym i panelami fotowoltaicznymi. Jego zalety to prosta instalacja i różne możliwości rozbudowy. Przykładowo, łącząc ze sobą akumulatory o pojemności 2048 Wh lub 5120 Wh, możemy uzyskać nawet 4 kWh lub 15 kWh. Na uwagę zasługują także niewielkie rozmiary poszczególnych modułów – bez problemu zmieścimy je w kamperze, nie tracąc zbyt dużo cennej przestrzeni. Co więcej, będący częścią systemu Power Kits hub wyróżnia się mocą AC sięgającą 3600 W, dzięki czemu możliwe jest zasilanie większości potrzebnych urządzeń, takich jak mała lodówka, podgrzewacz wody, laptop, patelnia elektryczna czy lampa. To oznacza, że możemy bez problemu wziąć ciepły prysznic, wieczorem zagrać w planszówkę z bliskimi, a na śniadanie usmażyć jajka.
EcoFlow udowadnia, że dostęp do prądu podczas podróży kamperem wcale nie musi być utrudniony. Dzięki przenośnym stacjom zasilania i produktom z serii Power Kits miłośnicy caravaningu mogą cieszyć się podstawowymi wygodami w swoich domach na kołach. Koniec z obawami, że najważniejszym urządzeniom zabraknie energii do działania!

Jak zbudować instalację elektryczną w kamperze, aby być niezależnym energetycznie

Artykuł pochodzi z numeru 2 (110) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.08.2023 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News