Modułowe systemy kempingowe zazwyczaj kojarzone są z krótkimi wyprawami, często powiązanymi z realizacją pasji: wędkarskiej, eksploracyjnej, fotograficznej, sportowej… W zasadzie każdej, która odbywa się przy udziale matki natury.
Weekend spędzony na jej łonie wymaga odpowiedniego zapakowania bagaży, doraźnego noclegu i przygotowania jedzenia. I to umożliwia nam system Vojo. Ponieważ wszystko i tak sprowadza się do jedzenia, zobaczmy, jak system jest w stanie pomóc w przygotowaniu posiłku w pobliżu naszego pojazdu.
Przypomnijmy, Vojo to system mobilnej zabudowy modułowej, dzięki któremu samochód osobowy lub mały van może pełnić funkcję pojazdu kempingowego. System nacięć Base typu built-in pozwala na łączenie wykonanych ze sklejki brzozowej ścianek w dowolny sposób, tworząc funkcjonalne skrzynki, moduły lub płaszczyzny. Tym sposobem wewnątrz pojazdu możemy otrzymać salonik, sypialnię lub zaaranżować małą kuchnię. Jak to rozwiązanie sprawdza się w przypadku gotowania?
Aby w warunkach polowych przyrządzić smażone kotlety, potrzebujemy przestrzeni do ich przygotowania, wody do mycia składników i naczyń oraz palników do smażenia lub gotowania. Do każdego zestawu modułowego – Nomad, Smart, Picnic i innych – producent dodaje kuchenkę gazową z kompletem 4 kartuszy oraz 13-litrowy kanister na wodę Comet wraz z kranikiem, który można zainstalować w module Water Box. To jednak nie wyczerpuje tematu gospodarki wodnej wokół systemu Vojo. Ponieważ moduł wodny obliczony został pod instalację 2 zbiorników, można zagwarantować sobie 26 l płynu do różnych celów. W tym do zmywania, ponieważ można tutaj zainstalować również zlew lub po prostu elektryczny kran Comet. Wydajność tego urządzenia wynosi 10 l/min, a zestaw zawiera pojemnik na 2 baterie 6 V, nakrętkę na kanister DIN 96 i przewód o długości 2 m. Gdyby zaistniała potrzeba zewnętrznego spryskania czy opłukiwania naczyń, przyda się zasilany z gniazdka samochodowego 12 V zestaw prysznicowy… przydatny, jak widać, nie tylko do utrzymania higieny ciała. Działa on na zasadzie pompy zanurzeniowej o wydajności 12 l/min. Jeśli jednak potrzebujemy zwykłego, grawitacyjnego spustu wody – każdy moduł wodny posiada odpowiednie wyprowadzenie, a zbiornik kranik.
Artykuł pochodzi z numeru 4 (106) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.
Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.