artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - ubezpieczenia pojazd zza granicy
Duża moc w niewielkiej obudowie. DynaCook X2 mini

Duża moc w niewielkiej obudowie. DynaCook X2 mini

Czas czytania 3 minuty

Od urządzeń i elementów wyposażenia kamperów, przyczep kempingowych czy jachtów oczekujemy funkcjonalności w parze z niewielkim rozmiarem. Bezpieczeństwo to kolejna istotna kwestia, zwłaszcza gdy mowa o kuchence gazowej. Otwarty ogień stanowi jedno z podstawowych zagrożeń w pojeździe, na tak małej przestrzeni. Rozwiązaniem nie są też płyty indukcyjne, które sprawdzą się, tylko jeśli mamy ciągły dostęp do zasilania sieciowego na kempingach. Alternatywa? Gazowe płyty ceramiczne DynaCook.

Największą popularnością wśród użytkowników pojazdów rekreacyjnych cieszą się dwu- i trzypalnikowe modele, odpowiednio – X2 oraz X3. Najciekawszą propozycją wydaje się jednak X2 mini, której kompaktowe rozmiary pozwalają zaoszczędzić tak cenną przestrzeń w zabudowie kuchennej.
Wybór idealny? Na pewno bezkonkurencyjny pod względem gabarytów – X2 mini ma 460 × 280 mm, a zatem jest o 85 mm węższy i o 170 mm płytszy od X2. Płytę można zamontować nawet 20 mm od ściany, a zasilać gazem z niewielkich kartuszy (standardowe przyłącze kempingowe o średnicy 8 mm, ciśnienie: 30 mbar, praca na paliwach gazowych typu G30 – propan/butan – i G31 – propan – bez konieczności przezbrajania płyty). Dodajmy w tym miejscu, że montaż płyt DynaCook właściwie nie różni się od montażu tradycyjnych kuchenek – komponenty niezbędne do wykonania instalacji i połączeń są takie same. Niezbędne jest również podłączenie do prądu 12 V DC, który w naprawdę śladowych ilościach używany jest do sterowania płytą.
Ceramiczna powierzchnia to nie tylko kwestia estetyki, ale również bezpieczeństwa – osłonięte nią zostały opatentowane palniki gazu, dzięki czemu odcięto dostęp do otwartego ognia. To istotny aspekt w kontekście niewielkich pomieszczeń naszego domu na kołach, gdzie o zaprószenie ognia przecież nietrudno. Umieszczenie palników pod powierzchnią płyty ceramicznej eliminuje również problem związany z... podmuchami wiatru, które zdarzają się w wietrzonym podczas przygotowywania potraw kamperze, a tym bardziej na jachcie. Specjalne systemy dbają ponadto o stały dostęp gazu, a ewentualne problemy sygnalizują dźwiękiem.

Duża moc w niewielkiej obudowie. DynaCook X2 mini 1

Wyjątkowo łatwe jest też gotowanie. DynaCook oferuje aż 18 stopni mocy grzania, co daje możliwość zarówno przygotowania potraw, jak i swobodnego podgrzania ich na niższych temperaturach.
– Płyty są łatwe do utrzymania w czystości i niewymagające pod względem pielęgnacji. To pozwala oszczędzić ogrom czasu w podróży, jednocześnie zmniejszając ryzyko namnażania się wokół kuchenki szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów i bakterii – zwraca uwagę Stanisław Szyling, ekspert marki DynaCook. Jak dodaje, są także o wiele bardziej wydajne i tańsze w użytkowaniu niż tradycyjna kuchenka. Zwłaszcza X2 mini to rozwiązanie przyjazne portfelom. Pracuje w systemie cyklicznym, co oznacza, że nie zużywa nadmiernej ilości gazu, a proces spalania, właśnie dzięki temu, że został umieszczony pod ceramiczną płytą, jest również przyjazny dla środowiska. Słowem: same zalety!
DynaCook to produkt w 100% zaprojektowany i wykonany w Polsce przez rodzinną firmę Dynaxo. Prace i udoskonalanie technologii „gaz pod szkłem” trwają od niemal 20 lat, co sprawia, że mamy do czynienia z produktem przemyślanym i skonstruowanym z największą dokładnością.

Duża moc w niewielkiej obudowie. DynaCook X2 mini 2

dynacook.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (110) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.09.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką Dynacook
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News