artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Z Duni Sicilia XL podczas Dakaru 2017 korzystała Camelia Liparoti

Z Duni Sicilia XL podczas Dakaru 2017 korzystała Camelia Liparoti

Camelia ukończyła Dakar na 13 miejscu i była najlepsza wśród kobiet, co jest na pewno powodem do dumy dla utalentowanej zawodniczki (rocznik 73’) odkąd startuje w rajdzie nieprzerwanie od roku 2009. 

Ciekawostką jest również fakt, że nieraz korzystała z pomocy polskiego zespołu technicznego (np. ATV Polska), a od kilku lat niezmiennym towarzyszem jej podróży jest kamper… z Nowego Sącza.

- Jej tegoroczny sukces cieszy mnie tym bardziej, że w przeciwieństwie do wielu zawodników, jej team to raptem 2 osoby, a jedynym na czas Dakaru pojazdem serwisowym i jednocześnie noclegowym jest kamper – mówi Włodek Dunikowski, właściciel firmy duni.pl.

- Na pewno dużą rolę odegrało zawieszenie pneumatyczne kampera Duni Sicilia XL. Dlaczego? Wybrała z mojej wypożyczalni akurat ten model, bo w klasie DMC do 3,5 ton gwarantuje zabranie na pokład niezbędnych narzędzi i zapasowych części do swego quada do bardzo obszernego garażu w tyle zabudowy kampera. Skądinąd szacuję, że gotowy do jazdy samochód kempingowy ważył 4,5 tony, a i tak wyszedł bez uszczerbku z tak trudnych warunków drogowych. 

Dziennikarka, zachęcona swego czasu przez Rafała Sonika, i tym razem powierzyła zadanie przygotowania swego „domu na kołach” na czas tegorocznego rajdu przedsiębiorcy z Nowego Sącza. 140-konny kamper to oczywiście najnowsze dzieło firmy duni.pl. Samochód kempingowy Duni Sicilia XL powstał na bazie Citroena Jumpera. Posiada 6 miejsc do podróżowania i 6 miejsc do spania. Wyposażony jest w klimatyzację samochodową i postojową 230V, zbiorniki na czystą i brudną wodę po 130 l. Autonomię na postoju gwarantuje system Truma Combi. Na pokładzie kampera znajdziemy oczywiście łazienkę z WC i prysznicem, a w kuchni m.in. piekarnik. Komfortowo wyposażony „dom na kołach” skrywa też odbiornik telewizji naziemnej i satelitarnej.

ReklamaSródtekstowy YT PC


Administrator19.01.20172 zdjęć 7