artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
Reklama
W Portugalii kampery nie płacą za postój 24h

W Portugalii kampery nie płacą za postój 24h

Ta nowa propozycja jest inicjatywą 62 gospodarstw agroturystycznych i winnic. Rezerwujesz nocleg, a korzystając z portugalskiej gościnności w urokliwym i bezpiecznym miejscu, zamiast opłaty za postój płacisz tylko za lokalne specjały.

Masz kampera i wybierasz się w podróż do Portugalii? Wiedz, że prócz sieci kempingów możesz skorzystać z gościnności gospodarstw wiejskich zrzeszonych w sieci EasyCamp.

Inicjatywa zrodziła się z początkiem pandemii. Jest nastawiona na promocję regionów słynących z produkcji wina, serów, miodów. Lokalni producenci promują w ten sposób swoje produkty, zwiększając przy okazji swoje dochody. W ten sposób fani caravaningu i rolnicy odnoszą obopólne korzyści – wystarczy wejść na stronę (www.portugaleasycamp.com), kupić odpowiedni pakiet produktów i udać się do któregoś z 62 gospodarstw. W zamian za gościnę zobowiązany jesteś zakupić lokalne specjały. W zależności od miejsca w kwocie od 14 do 46 EUR. Na ów pakiet składają się zazwyczaj 2 lub 3 butelki wina.

Ta alternatywa dla kempingów pozwala podróżującym kamperami wejść na teren prywatnych gospodarstw, gdzie mogą przez dobę obcować z naturą, skosztować lokalnych produktów i rozkoszować się pięknym słońcem na wzgórzach. Pobyt na tych prywatnych terenach jest bezpłatny. Trzeba jedynie zapłacić za wspomniany „powitalny pakiet lokalnych produktów” w cenie, w jakiej są sprzedawane na targu. Na pewno więc nie przepłacasz, a zyskujesz gościnę darmowego miejsca z dala od cywilizacji. W ten sposób możesz podróżować od jednego do kolejnego z gospodarstw.

Fot. Portugal EasyCamp


Rafał Dobrowolski30.03.20220