artykuły

OBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
Sobiesław Zasada wystartuje w Rajdzie Safari
  fot. Wiki 4.0/Jzdzarski

Sobiesław Zasada wystartuje w Rajdzie Safari

Sobiesław Zasada to człowiek - legenda. Ma na swoim koncie aż 148 zwycięstw w różnych rajdach. To jednak nie koniec zmagań! Mając 91 lat zapowiedział, że wystartuje w Rajdzie Safari. I nie będzie to przejazd rekreacyjny! Sobiesław Zasada na linii startu ustawi się jako pełnoprawny zawodnik.

Sobiesław Zasada był 3-krotnym mistrzem Europy, 3-krotnym wicemistrzem i 8-krotnym, rajdowym mistrzem Polski. W trakcie swojej długiej kariery usiał za kierownicami fabrycznych Mercedesów, Porsche czy BMW. Napisał też wiele książek, skierowanych głównie do młodych osób, które dzięki nim „złapały motoryzacyjnego bakcyla”. To też oddany fan caravaningu i człowiek stojący za takimi firmami jak Grupa Elcamp i Warszawskie Centrum Caravaningu. Czytając wywiady z panem Zasadą wielokrotnie natknęliśmy się na wzmianki dotyczące kamperów i przyczep kempingowych. Dziś jego marka, Globe-Traveller, produkuje jedne z najlepszych kamper vanów w całej Europie.

Teraz Zasada zapowiedział, że wystartuje po raz kolejny w Rajdzie Safari. Ostatni raz zrobił to w 1997 roku. Wówczas pilotem była jego żona, Ewa. 

67-latek startował w tych samych zawodach co dużo młodsi zawodnicy i za kierownicą Mitsubishi Lancer Evo III i w kategorii PWRC zajął aż 12. miejsce w klasyfikacji generalnej (rajd zwyciężyli legendarni Colin McRae i Richard Burns) - czytamy na portalu zdrogi.pl

91-latek zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty Rally 3. Rajd odbędzie się w dniach 24-27 czerwca. 


Bartłomiej Ryś31.05.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW