artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Inwestycje firmy Bürstner 
  fot. Fot. www.buerstner.com

Inwestycje firmy Bürstner 

Nad Renem, w portowym mieście Kehl w zachodniej części Badenii-Wirtembergii, powstaje nowa hala wstępnego montażu podwozi, na których karosowane są kampery niemieckiego producenta.

W kwietniu br. wbito pierwszą łopatę pod budowę nowej hali, gdzie będą wstępnie montowane zabudowy kempingowe na podwoziach Fiata, Mercedesa i Citroena. Inwestycja jest częścią strategicznego projektu restrukturyzacyjnego na lata 2020-2021, który dotyczy obu zakładów przedsiębiorstwa - w Kehl i we francuskim Wissembourg w departamencie Dolny Ren.

- W ten sposób wyznaczamy kierunek dla bardziej nowoczesnej, wydajniejszej i jeszcze wyższej jakości produkcji - zapowiedział dyrektor ds. technicznych Olaf Sackers podczas uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej hali podwozi na terenie firmy Bürstner GmbH & Co KG w porcie Kehl. 

Zakończenie budowy hali planowane jest na lipiec 2021 roku. Na powierzchni 2600 m2 ma powstać linia wstępnego montażu kamperów. Inwestycja ma odciążyć zakład produkujący od 1974 roku meble do zabudów kempingowych w alzackich zakładach Bürstner w Wissemburgu. 

Relokacja i optymalizacja łańcucha dostaw

Dziś produkcja kamperów i przyczep kempingowych w obu zakładach odbywa się na pełnych obrotach, a firma poszukuje nowych pracowników. Wspomniana inwestycja stanowi odpowiedź na gigantyczny popyt w branży caravaningowej. Ma przyspieszyć montaż kamperów w Niemczech. Utworzenie zakładu produkcji mebli w Kehl pozwoli załodze z Wissembourg skupić się na sztandarowej dziś propozycji marki Bürstner. Jakiej?

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Wspomnijmy, że od 19 stycznia 2021 r. w alzackich zakładach Bürstner w Wissemburgu wznowiono seryjną produkcję najbardziej kompaktowych kampervanów. Rekreacyjny Copa to wszechstronny van do codziennego użytku oparty na Fordzie Transit Custom. Propozycja to szczególnie ciesząca się popularnością wśród fanów caravaningu.


Rafał Dobrowolski02.07.20210