artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Adrią na 45. Rajd Dakar

Adrią na 45. Rajd Dakar

Czas czytania 3 minuty

Każda dziedzina sportu motorowego wiąże się z zapachem paliwa. Najczęściej benzyny, ponieważ ten nośnik oktanów jest w zasadzie najczęściej stosowany w sportach motorowych. No, może poza kategorią ciężarówek, ale i tam zaczyna się stosować biopaliwa uzyskiwane w 100% z surowców odnawialnych. Patrząc jednak na zdjęcia Red Bull KTM Factory Racing z 45 edycji Rajdu Dakar prawie czuje się aromat rozgrzanego słońcem i pracą silnika motocykla.

Słoweński producent kamperów Adria podąża za tymi emocjami, współpracując z motocyklowym zespołem już od kilku lat, znajdując w zawodnikach godnych ambasadorów marki pojazdów kempingowych. Okazuje się, że na pustyni w Arabii Saudyjskiej, gdzie zaplanowano 14 etapów rajdu nie tylko motocykliści mają co nieco do udowodnienia. Podobne zadanie stoi przed Adrią, ponieważ to właśnie z jakości i doświadczenia tej firmy zespół KTM korzysta użytkując kampery jako pojazdy pomocnicze. To więc integralna część floty pojazdów teamu, pracują podczas wyścigu zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, zapewniając nocleg zawodnikom i kluczowym członkom zespołu podczas przemierzania pustyni. Tutaj podobnie jak sprzęt wyścigowy poddawane są trudnym warunkom serwowanym przez piasek, wysoką temperaturę oraz wiatr.

Adrią na 45. Rajd Dakar  1

Flota Adria podczas rajdu Dakar 2021: Coral XL Plus 670 SL; Coral Supreme 670 DL i Sonic Plus 700 SL 

Dla Red Bull KTM Factory Racing tegoroczna edycja Rajdu Dakar pozostaje wydarzeniem, na którym zawodnicy mają „coś do udowodnienia”. Od kiedy wyścig przeniósł się do Azji zwycięska passa KTM trwająca 19. lat została przerwana. Dwie pierwsze edycje w Arabii Saudyjskiej padły łupem Hondy. W tym Dakarze KTM stawia na doświadczenie, aby odzyskać tytuł. Jego trzej czołowi kierowcy – Matthias Walkner, Toby Price i Kevin Bonavides – to byli zwycięzcy Dakaru i wiedzą, jak wygrywać w ekstremalnych warunkach.

Adrią na 45. Rajd Dakar  2

ReklamaAdrią na 45. Rajd Dakar  3
Matthias Walkner, Toby Price, Kevin Bonavides

W rywalizacji bierze udział 409 pojazdów, z każdej kategorii, od motocykli, przez samochody osobowe i ciężarowe, a mimo to widok kamperów Adria pędzących codziennie przed etapem rajdu, by rozstawiać bazę staje się potężnym sprawdzianem dla pojazdów rekreacyjnych. Tegoroczna rywalizacja potrwa 13 dni i obejmie około 8000 km.

Trzymamy kciuki za motocyklistów Red Bull KTM Factory Racing, i jednocześnie za kampery Adrii!

Adrią na 45. Rajd Dakar  4

Zdjęcia: Rally Zone, © Red Bull Media House


Szymon Kwiatkowski03.01.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News