artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper
Wszechstronna półintegra dla czterech

Wszechstronna półintegra dla czterech

„Van” w nazwie tego kampera może być nieco mylące. Knaus Van Wave 640 Meg Vansation jawi się raczej jako kompromis między typowym blaszakiem a klasyczną półintegrą, przy czym zaprojektowany został z myślą o 4-osobowej załodze. Kompaktowe wymiary to tylko jedna z jego zalet.

Zacznijmy od pojazdu bazowego, a jest nim MAN TGE – podwozie, które nie bez powodu ma tak wielu zwolenników. W wersji standardowej otrzymujemy pojazd napędzany 2-litrowym silnikiem o mocy 140 KM połączonym z 6-biegową skrzynią biegów, natomiast mocny 177-konny silnik i 8-biegową przekładnię automatyczną znajdziemy pod maską za odpowiednią dopłatą. Czy warto? Na to pytanie możecie odpowiedzieć sobie sami, ale pewne jest jedno – bez względu na wybór, za kierownicą MAN-a poczujecie się jak w domu. Takim nowoczesnym, bo znajdziemy tu i aktywny tempomat, i asystenta pasa ruchu, i światła główne w funkcją doświetlania zakrętów i wiele, wiele innych systemów wspomagających jazdę, dzięki którym ty i twoja załoga możecie liczyć na komfortową podróż.

Dmc tego kampera to 3500 kg, przy czym 3116 kg waży sam podstawowo wyposażony pojazd. Przy długości 699 cm, 220 cm szerokości i wysokości 283 cm Van Wave faktycznie jawi się jako kamper przestrzenny, ale kompaktowy zarazem. To oczywiście zasługa projektantów, którym funkcjonalną, komfortową przestrzeń dla 4 osób udało się osiągnąć bez większych kompromisów. Jest więc i łazienka ze sporych rozmiarów kabiną prysznicową i toaletą, i przestronna kuchnia, wyposażona w 142-litrową lodówkę, 2-palnikową kuchenkę, zlewozmywak ze stali nierdzewnej i szuflady z cichym domykiem. Sypialnia to dwa pojedyncze łóżka w części tylnej (z możliwością połączenia ich w jedną całość), łóżko dla kolejnych dwóch osób zlokalizowane zostało nad częścią wypoczynkową w salonie – to rozwiązanie zapożyczone z innych pojazdów półzintegrowanych.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Sam salon to sporych rozmiarów stolik (w opcji także z nogą teleskopową), przy którym można zasiąść zarówno na kanapie (w opcji – w kształcie litery L), jak i na obrotowych fotelach w kabinie, ale i na pojedynczym siedzisku po lewej stronie drzwi. Telewizor zamontowany jest w taki sposób, aby można było z niego korzystać zarówno z siedzisk, jak i z podnoszonego łóżka. Do tego ostatniego dostajemy się za pomocą szerokiej, zdejmowanej drabiny. Nie brakuje przestrzeni do przechowywania, a ładowność garażu to aż 250 kg.

Zachęcamy oczywiście do zapoznania się z kompletną listą udogodnień na knaus.com, a najlepiej do wizyty stoiska Pro Camp na targach Caravans Salon w Poznaniu, gdzie ten i inne pojazdy z oferty Knaus będzie można zobaczyć z bliska. 


Krzysztof Dulny 19.10.20220