artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Dexter 550 to całoroczny kamper w bardzo kompaktowym wydaniu
Dexter 550 to całoroczny kamper w bardzo kompaktowym wydaniu

Większy w środku niż na zewnątrz?

Karmann Mobil Dexter 550 to wszechstronny samochód z wysokim dachem o długości zaledwie 5,5 m. Cud przestrzeni, a to głównie dzięki opuszczanemu łóżku. Dwupoziomowy układ wnętrza pozwolił wykroić przestrzeń, która ugości 4-osobową załogę.

Najkrótszy z rodziny model – Dexter – bazuje na Fiacie Ducato z nadwoziem L2, więc o długości zaledwie 548 cm. Ten bardzo kompaktowy kampervan jest wysoki (278 cm), co przekłada się na kubaturę pozwalającą wygospodarować pokład dla 4-osobowej załogi. W pełni izolowany wysoki dach GRP oraz bezmostkowa izolacja termiczna ścian bocznych z użyciem pianki PE to obietnica kampera, który sprawdzi się także w czasie zimowego caravaningu. W dodatku obietnica nie bez pokrycia, skoro na pokładzie mamy podgrzewany zbiornik na wodę szarą i nie inaczej pomyślaną instalację wodno-kanalizacyjną. Gwarancję ciepłego wnętrza zapewnia ogrzewanie postojowe Combi 4. A że okna w zabudowie kempingowej są montowane do izolowanych ram, toteż ze źródła ciepła możemy korzystać w sposób bardzo wydajny i ekonomiczny. Zawsze przecież dieslowski piecyk możemy wspomagać mocą nagrzewnicy elektrycznej zasilanej przez zewnętrzne przyłącze CEE 230 V z automatycznym wyłącznikiem, co pozwala w sposób nieangażujący doładowywać akumulator postojowy o pojemności 100 Ah.

Większy w środku niż na zewnątrz? 1
Większy w środku niż na zewnątrz? 2

Ten kompaktowy kampervan zachwyca przestronnością czteroosobowego apartamentu. Na parterze, za stołem w wygodnej strefie wypoczynkowej korzystamy ze wszechstronnie regulowanych foteli – 2 z nich to obrotowe siedzenia kapitańskie w szoferce. W tyle wnętrza zaaranżowano naprawdę przestronny aneks kuchenny. Ergonomicznie poprowadzona linia blatu rozciąga się od ścianki narożnie usytuowanej łazienki aż po otwór drzwiowy drzwi przesuwnych z boku zabudowy. Do naszej dyspozycji są 80-litrowa lodówka, 2-palnikowa kuchenka gazowa i stalowy zlewozmywak. Całość uzupełniają szafki podsufitowe. Owe meble cieszą oko naturalnymi słojami, bo też wykonano je z litego drewna. Niemniej profesjonalnie urządzono strefę mokrą, skoro zbiornik z wodą czystą jest 100-litrowy, a ten na szarą 90-litrowy. Kompaktowych rozmiarów łazienka skrywa umywalkę, miskę WC i oczywiście kabinę prysznicową.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Pora na sen? Elektrycznie opuszczane z podsufitki łóżko jest dosłownie niebiańskie. Zajmuje miejsce tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebne. Po jego rozłożeniu ukazuje się nam materac o wymiarach 192 × 155 cm. Pod względem obszerności sypialni na piętrze model Dexter 550 ani trochę nie ustępuje dużo większym kamperom. Druga sypialnia powstaje „na parterze” – wystarczy złożyć stolik, by czteroosobową grupę siedzeń rozbudować do leżanki o wymiarach 190 × 122 cm. Wysoki standard wykonania idzie w parze z funkcjonalnością, więc każdy z załogi przed snem może korzystać z punktowych źródeł oświetlenia w technologii LED. Po przebudzeniu docenimy takie rozwiązania jak pojemna szafa ubraniowa czy wysuwany elektrycznie z zabudowy kempingowej stopień.

Dystrybutor: ACK Benimar Polska, Camel Camp
Fot. ACK Benimar Polska

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.07.20220 zdjęć 4