artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Uniwersalny MAGIS

Uniwersalny MAGIS

Duża popularność kamperów marki Roller Team/CI nie jest przypadkowa. To pojazdy niezwykle uniwersalne, świetne do „pracy” w wypożyczalni, spełnią również wszystkie potrzeby zarówno pary, jak i rodziny z dziećmi czy paczki znajomych.

Poznajcie jeden z modeli – CI MAGIS 67 XT, prosto od oficjalnego dealera tej marki, firmy CamelCamp z Poznania.
Pod maską pojazdu pracuje dwulitrowy fordowski silnik generujący moc 170 koni mechanicznych. Jest oczywiście możliwość wyboru słabszej, 130-konnej jednostki, ale, krótko mówiąc, nie warto tego robić. Silnik nie dość, że jest bardzo elastyczny i świetnie radzi sobie z niemałym pojazdem, to może się też poszczycić oszczędnym apetytem na paliwo. Spoglądając na listę opcji, warto rozważyć automatyczną skrzynię biegów. W pakiecie „FORD” do każdego kampera z serii Zefiro lub Magis otrzymamy też panel fotowoltaiczny o mocy 120 W, kamerę cofania, rolety w szoferce i centralny zamek.
Sama zabudowa mierzy natomiast 745 cm długości i mieści 4 osoby zarówno do jazdy, jak i spania. Na liście opcji znajdziemy też Isofix dla miejsc w części kempingowej – to ważna informacja dla wszystkich podróżujących z dziećmi. Pomimo że mamy tu do czynienia z jednostką przekraczającą magiczną wartość 7 m, to zdecydowanie jej gabarytów nie należy się obawiać. Pojazd prowadzi się pewnie, nie ma problemów z manewrowaniem, a dodatkowe centymetry szybko docenimy, spoglądając na tylny garaż. Ilość dostępnego miejsca jest wręcz gigantyczna, nie tylko zmieścimy tam swoje rzeczy osobiste i akcesoria kempingowe, ale być może uda nam też się wrzucić tam rowery czy nawet skuter.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dzięki dodatkowym centymetrom z tyłu udało się zaprojektować główną sypialnię w oparciu o łóżko centralne (małżeńskie). Każdy z załogi ma do dyspozycji też szafę i mały stolik nocny – idealny, by odłożyć książkę lub telefon. Warto zwrócić też uwagę na sam design, który rzuca się w oczy zwłaszcza podczas patrzenia na tylną ścianę. Oświetlenie LED robi tu przysłowiową „robotę”.
To nie koniec. Nie dość, że kabina prysznicowa i toaleta z umywalką to dwa osobne pomieszczenia, to jeszcze salon został stworzony w układzie face to face. Oznacza to, że mamy do dyspozycji 2 usytuowane na wprost siebie kanapy, a do tego dysponujemy gigantyczną przestrzenią w aneksie kuchennym i głównym ciągu komunikacyjnym.
Na pokładzie znajdziemy m.in. 140-litrową lodówkę, ogrzewanie gazowe w najnowszej, szóstej, wersji (6000 W mocy!), opuszczane elektrycznie przednie, dwuosobowe łóżko (po opuszczeniu nie wchodzi ono w światło drzwi kempingowych) oraz 100-litrowy zbiornik na wodę czystą. 

Dystrybutor: CamelCamp

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator31.07.20220 zdjęć 3