artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Tessoro 483 to półintegra o długości 695 cm z 5 homologowanymi miejscami
Tessoro 483 to półintegra o długości 695 cm z 5 homologowanymi miejscami

Tessoro 483 na 5 +

Hiszpańska półintegra marki Benimar z homologacją dla 5 osób to bardzo gościnny pokład, a to za sprawą salonu z 2 dużymi kanapami. Kamper mieści się w klasie do 7 m długości nadwozia, a pod względem transformacji stref dzień/noc wyznacza standard zabudowy kempingowej o klasę wyżej.

659 cm długości nadwozia, a na pokładzie łazienka z wydzielonym prysznicem – pod względem aranżacji wnętrz model Tessoro 483 urzeka ergonomią. Gotowy do drogi waży nieco ponad 2900 kg, a to oznacza, że 5-osobowa załoga zabierze ze sobą na pokład spory bagaż. Uwagę zwraca przestronny luk bagażowy w tyle zabudowy – jego maksymalna wysokość to rekordowe 131 cm. Nad nim wkomponowano ruchomy stelaż posłania dla jednej osoby (materac ma 210 × 75 cm), a jeszcze wyżej przestronną szafę. 2 dwuosobowe łóżka powstają w salonie. Jedno z nich opuszcza się elektrycznie z podsufitki.

Kuchnia, znajdująca się w pobliżu łazienki, wyposażona jest w 3-palnikową płytę, zlewozmywak i lodówkę o pojemności 140 l. Po przeciwnej stronie mamy łazienkę z odseparowanym od WC brodzikiem. I ten gigantyczny salon! Wystarczy obrócić kapitańskie fotele w szoferce, by na 2 kanapach wokół elektrycznie regulowanego blatu stołu znalazło się miejsce nie tylko dla 5-osobowej załogi. Strefa ta została hojnie doposażona w oświetlenie LED, a pokaźne szyby w oknach (typu D-Lux z podwójnymi szybami) potęgują wrażenie przestrzeni.
Pod względem transformacji strefy dziennej i nocnej półintegra marki Benimar lokuje się w czołówce rozwiązań ergonomicznych. W standardzie otrzymujemy ogrzewanie postojowe o mocy 4 kW, a w opcji jest pakiet zimowy ze wzmocnionym systemem grzewczym o mocy 5,5 lub 6 kW. Do tego dochodzi m.in. izolowany i podgrzewany zbiornik z brudną wodą.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Półintegra karosowana jest na niskim podwoziu Forda Transita. Poszerzona oś tylna, a też systemy ABS i ESP sprawiają, że zabudowa wznosząca się na wysokość 289 cm będzie posłusznie układać się w zakrętach. Po zmroku cennym walorem będą m.in. reflektory z doświetleniem kąta skrętu. Do wyboru jest 2-litrowy silnik o mocy 140 lub 170 KM. A to obietnica sporego zapasu mocy i jeszcze większego komfortu podróży, skoro napęd można skonfigurować z automatyczną skrzynią. Jeśli dodać do tego świetny stosunek ceny do jakości, który jest standardem w każdym modelu Benimara, można zrozumieć, dlaczego ta hiszpańska marka podbija serca fanów caravaningu.

Tessoro 483 na 5 + 1
 

Dystrybutor: ACK Benimar Polska kampery.ack.com.pl

Kampery Benimar w serwisie ACK.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (102) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator12.04.20220 zdjęć 5