Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

PREZENTACJE POJAZDÓW

ponad rok temu  13.06.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Tesla pracuje nad… kamperem?

fot. https://www.comparethemarket.com/car-insurance/content/if-7-luxury-car-brands-made-campervans/

Jeżeli mówimy o elektrycznych pojazdach, to na myśl na pewno nasuwa nam się prawdziwy gigant w tym sektorze - marka Tesla. Od kilku lat dynamicznie powiększa ona swoją gamę modelową. Jak już mogliście przeczytać wcześniej, model X świetnie się sprawdza jako holownik do przyczepy kempingowej. A co byście powiedzieli na kolejny model tej marki stworzony jako… kamper?

Niestety, zaprezentowany pojazd na zdjęciu powyżej to wyłącznie pomysł amerykańskich fanów tej marki. Render powstał w momencie, kiedy firma przyznała, że skupia się na nowym Roadsterze i ciężarówce elektrycznej (Tesla Semi), ale myśli też nad nowymi modelami. 

Jeżeli jednak kamper wszedłby do oferty, to prawdopodobnie zyskałby oznaczenie „V” jako piąty model w ofercie oraz jako skrót od amerykańskiego określenie „camper van”. 

Autor powyższej wizualizacji twierdzi, że kamper bazowałby właśnie na elektrycznej ciężarówce Tesli, z niej czerpałby również najwięcej części. Pojazd byłby dwupiętrowy po to, by oddzielić część sypialną od dziennej.

A co z zasięgiem takiego pojazdu? Kilka dni temu pisaliśmy o Nissanie, który do swojego elektrycznego kampera „wrzucił” baterie o pojemności 40kWh. Najmniejsze ogniwa Tesli mają pojemność 75 kWh co nie tylko pozwoliłoby zwiększyć zasięg, ale nie musielibyśmy się martwić też o zasilanie lodówki lub innych sprzętów na pokładzie kampera. 

Naszym zdaniem to właśnie amerykański gigant mógłby przedstawić pierwszy, sensowny model elektrycznego kampera. Skoro mają już doświadczenie w tworzeniu ciężkich pojazdów (Tesla Semi swoje waży i drugie tyle potrafi pociągnąć), to z pewnością poradziliby sobie z kamperem mającym DMC 3500 kg… 

Źródło/source: https://www.comparethemarket.com/car-insurance/content/if-7-luxury-car-brands-made-campervans/

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony