artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
We wnętrzu o długości 470 cm na pewno nie będziemy narzekać na brak swobody ruchów, nawet w przypadku 4-osobowej załogi
We wnętrzu o długości 470 cm na pewno nie będziemy narzekać na brak swobody ruchów, nawet w przypadku 4-osobowej załogi

Szukasz swobody ruchów na pokładzie?

Czas czytania 3 minuty

Francuskie przyczepy marki Sterckeman są obecne na europejskim rynku od ponad 70 lat. Bramy zakładów w Tournon-sur-Rhône w departamencie Ardèche rokrocznie opuszcza ponad 5 tys. modeli. Prezentowana Starlett Graphite 450LJ zwraca uwagę powierzchnią podłogi o unikatowych proporcjach.

Serię przyczep Starlett Graphite od najtańszej serii Easy odróżnia lepszej jakości zabudowa i wyższe standardowe wyposażenie. To propozycja zamknięta w atrakcyjnej cenie. Całoroczny domek z dyszlem, który stanowić będzie optymalne połączenie kubatury luków bagażowych i ergonomii wnętrza optymalnie „skrojonego” na niewielkiej powierzchni. Wszak wnętrze o szerokości 215 cm ciągnie się na długości tylko 470 cm. Idealna załoga to 2 rodziców śpiących na dziobie na pojedynczych tapczanach i 2 dzieci w tyle zabudowy. Tyle że główna sypialnia to kombinowany układ leżanek. Przygotowując spanie, można zdecydować się na pojedyncze tapczany (85 × 195 cm i 85 × 200 cm) lub zaaranżować gigantyczne łoże o wymiarach 195 × 210 cm. Na drugim końcu przyczepy z siedzisk strefy dziennej powstaje dość wąska sypialnia o wymiarach: 110/100 × 195 cm.
Pokład Starlett Graphite 450LJ wyróżnia środkowa część, w której priorytetem jest swoboda komunikacji. Udało się to osiągnąć, aranżując pomieszczenie łazienki wzdłuż jednej ze ścian, a aneks kuchenny z 3-palnikową kuchenką i 85-litrową lodówką po przeciwnej stronie – wszystko to w segmencie przyczep o długości 640 cm z dyszlem. Masa własna pojazdu to 980 kg, a dmc 1300 kg. Patrząc od strony dziobu, uwagę zwraca wkomponowany w zabudowę luk serwisowy – ten jest pokaźny (100 × 40 cm). Do naszej dyspozycji jest jeszcze drugi z boku zabudowy, który wykorzystuje kubaturę pod jednym ze wzdłużnych materacy sypialni głównej. Skądinąd osobny luk bagażowy usytuowano pomiędzy wezgłowiem tapczanów, a przecież w korytarzu mamy jeszcze pokaźną szafę ubraniową. Gdyby i tego było mało na nasz bagaż, mamy jeszcze dachowe relingi.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Skorupa przyczepy powstaje w technologii IRP, której jednym z walorów jest wysoka odporność na procesy starzenia, dlatego producent udziela 7-letniej gwarancji między innymi na szczelność poszycia. Wierzchnią warstwę stanowi poliester GRP w kolorze szarego tytanu. Starlett Graphite 450LJ ma w sumie 5 otwieranych okien i panoramiczne okno dachowe (70 × 50 cm). We wnętrzu dominuje jasny fornir mebli połączony z grafitowym wykończeniem. Autonomię termiczną gwarantuje sprawdzone ogrzewanie gazowe Trumatic 3004 sprzężone z 5-litrowym bojlerem ciepłej wody. W standardzie otrzymujemy 50-litrowy zbiornik czystej i 30-litrowy szarej wody. Podobnie jest z moskitierą w drzwiach wejściowych i żaluzjami w oknach lub czujnikiem dymu. Ten też nie wymaga dopłat.

Szukasz swobody ruchów na pokładzie? 2
Szukasz swobody ruchów na pokładzie? 3

Dystrybutor: ACK Benimar Polska
Fot. ACK Benimar Polska

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator17.07.20220 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News