artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Ta półintegra z rodziny Mileo bazuje na Fiacie Ducato z rozstawem osi 4035 mm. Zabudowa wznosi się na wysokość 289 cm i ma szerokość 230 cm
  fot. Benimar Ta półintegra z rodziny Mileo bazuje na Fiacie Ducato z rozstawem osi 4035 mm. Zabudowa wznosi się na wysokość 289 cm i ma szerokość 230 cm

Synonim gościnności Kampery Benimar serii Mileo

Kampery Benimar serii Mileo wzbudzają zainteresowanie. Hiszpańscy inżynierowie doskonale odrobili zadanie z upakowania zdobyczy pojazdu kempingowego. 5 homologowanych miejsc, 5 miejsc za stołem i tyle samo do spania. Do 7 m brakuje nadwoziu centymetra, ale nikt z pięcioosobowej załogi nie powie, że czegoś zabrakło. 

Prezentowany kamper z rodziny Mileo tym wyróżnia się spośród dwóch innych o długości 699 cm, że jest komfortowym pokładem dla 5-osobowej załogi. To istotna różnica w porównaniu do 4-osobowego Mileo 261 i Mileo 282. I od razu nadmieńmy, że Mileo 242 nie ustępuje im powierzchnią wolnej podłogi. Owszem, łazienka to jednocześnie pomieszczenie kabiny prysznicowej, ale jej aranżacja jest równie funkcjonalna, co po prostu ładna! Podobnie ma się sprawa z pokojem dziennym ze strefą siedzisk w kształcie litery L, stołem i 2 fotelami obracanymi w szoferce Fiata Ducato. 

Kampery Benimar serii Mileo w serwisie ACK.

Trzeba przyznać, że projektanci z firmy Benimar wykonali kawał dobrej roboty, skoro udało się im zaaranżować pokład dla tak licznej załogi z dbałością o ergonomię i cieszące nie tylko oczy detale. Gdzie tylko się dało, wykroili cenne decymetry sześcienne. A to na schowki, a to wysuwane moduły w kuchni. Dość powiedzieć, że na pokładzie znalazło się miejsce na garnitury dla piątki dżentelmenów. A to obietnica, że ten model równie dobrze sprawdzi się jako rodzinny kamper. Dla dużej rodziny, bo też luk bagażowy w tyle zabudowy jest po prostu przepastny, skoro jego maksymalna wysokość to 120 cm. A to za sprawą regulowanej – w zakresie 27 cm – wysokości łóżka nad nim.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Użytkowników ucieszą wymiary materaców do spania. Powierzchnia łóżka opuszczanego z podsufitki to 140/120 × 191 cm, sypialnia w tyle to 131/118 × 198 cm, a w jadalni wystarczy opuścić blat stołu, by skorzystać z pojedynczego materaca (90 × 210 cm).

Ta półintegra ma 4000-watowe ogrzewanie postojowe na gaz. Zabudowa kempingowa skrywa 105-litrowy zbiornik wody czystej i 120-litrowy „szarej”. W gotowość do jazdy Mileo 242 waży 2986 kg. To rewelacyjny wynik, jeśli mieć na uwadze bezkompromisowe wyposażenie. Lodówka jest duża – ma aż 140 l. Dodajmy do tego okap – też w standardzie, co przy kuchni wydającej posiłki dla 5 osób jest pożądane i godne odnotowania. Wysuwany blat przy drzwiach to tylko jeden ze sprytnych patentów, np. na przekąski przed biesiadą za stołem. Hiszpanie bardzo chwalą się pomysłowością aneksu kuchennego. I wysokiej jakości rzemiosłem stolarskim. Lekkie formatki meblarskie użyto nie tylko do budowy ciągu szafek podsufitowych, szuflad i schowków przy schodkach prowadzących do sypialni w tyle. W strefie mokrej, więc w łazience drewniane detale wystroju wnętrza bardzo efektownie komponują się z wyeksponowaną armaturą i syfonem umywalki. No i ta tapicerka. Nie tylko fakturą drewna, ale właśnie obszyciem kanap w salonie i pomniejszych detali logo Benimar robi wrażenie. Plastików tu nie uświadczysz. Klimat jak w domu.

Dystrybutor: ACK Benimar Polska
Fot. ACK Benimar Polska

kampery.ack.com.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator21.04.20220 zdjęć 6