artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper
Świeżo wyprodukowany Volkswagen Grand California na targach Caravans Salon 2021
  fot. Szymon Kwiatkowski

Świeżo wyprodukowany Volkswagen Grand California na targach Caravans Salon 2021

Czas czytania 3 minuty

Odbywający się w dniach od 24 do 26 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich  Caravans Salon Poland 2021, to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń związanych z turystyką caravaningową w naszym kraju. Podczas 3 dni imprezy, odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć najnowsze modele kamperów, przyczep czy namiotów. Nie zabrakło tu oczywiście marki Volkswagen Samochody Dostawcze, która wspólnie z magazynem Polski Caravaning przedstawia swój flagowy model: wyprodukowanego w zakładach Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagena Grand Californię.

Zjawisko podróżowania i spędzania wakacji w kamperze w Polsce stale się rozwija, co potwierdzają badania rynku i opinii publicznej. Polacy doceniają swobodę i bezpieczeństwo podróżowania kamperem. Zmienia się również wiek posiadaczy kamperów. To już nie domena zamożnych osób starszych, a sposób podróżowania dla wszystkich. Odbywające się w Poznaniu targi Caravans Salon to zatem świetne miejsce do spotkań z innymi pasjonatami oraz do podjęcia decyzji zakupowych na kolejny sezon.

„Fabryka Volkswagen Poznań we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych w Europie fabryk motoryzacyjnych. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie u nas, na bazie wielokrotnie nagradzanego i cieszącego się dużym uznaniem klientów modelu Crafter, produkowana jest Grand California” – mówi Stefanie Hegels, dyrektor zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni.

Na potrzeby produkcji tego modelu, jeszcze w roku 2019, w obszarze zabudów specjalnych Customized Solution powstała dedykowana linia montażowa. Produkcja liniowa obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz montaż końcowy elementów wyposażenia. Auto poddawane jest także testom szczelności w kabinie zraszania oraz pełnej kontroli jakościowej po skończonej zabudowie.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Proces powstawania tego samochodu zobaczyć można na filmie:

Volkswagen Grand California, to największy z kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Jego premiera odbyła się w roku 2019 podczas Caravan Salonu w Düsseldorfie. Model Grand California oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680, a liczby te odnoszą się do długości nadwozia. Prezentowany na ekspozycji Polskiego Caravaningu egzemplarz, to wersja 600, która w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko, idealne dla dzieci. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż  bez względu na pogodę. Seryjnie, ten duży kamper wyposażany jest m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy również przemyślane rozwiązania niezbędne podczas postoju na kempingu, np. turystyczny stolik z dwoma krzesłami, przeciwsłoneczną, rozkładaną markizę, czy panel słoneczny o mocy 104 W.

Volkswagen Samochody Dostawcze, Volkswagen Poznań i Polski Caravaning zapraszają na stoisko magazynu, które znajduje się w pawilonie 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza potrwa od 24 do 26 września.


Bartłomiej Ryś24.09.20210 zdjęć 9