artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Prawdopodobnie najlepszy kamper dla surfera?

Prawdopodobnie najlepszy kamper dla surfera?

Czas czytania 3 minuty

Fani sportów wodnych i caravaningu mogą już trzymać kciuki za powodzenie konceptu Rocket Surf'n Sail, który miał premierę podczas targów CMT 2024 w Stuttgarcie. Oprócz praktycznych miejsc do przechowywania i suszenia mokrego sprzętu wodnego, w furgonie o dmc do 3,5 tony znalazło się miejsce na prysznic wewnętrzny i sypialnię uchylaną ze ściany.

Rocket Camper to dealer VanTourer działający w okolicach Stuttgartu. To także specjalista od testów szczelności pojazdów kempingowych. I to właśnie z takich kompetencji narodził się koncept kampera dla entuzjastów sportów wodnych.

Prezentowany Rocket Surf'n Sail może bazować na furgonie Peugeot Boxer lub Fiat Ducato. Pomimo imponujących rozmiarów (L4/H3), ma dopuszczalną masę całkowitą poniżej 3,5 tony i oferuje wystarczająco dużo miejsca dla maksymalnie czterech osób.

Zabudowa za szoferką jest wodoodporna

Wystrój wnętrza i funkcjonalność zabudowy inspirowane są elementami sprawdzonymi na pokładzie jachtów regatowych. Wykładzina podłogowa wykonana jest z poliuretanu odpornego na wodę i piasek. W części przedniej znajduje się kuchnia, salon i wysuwana toaleta. Po obróceniu kapitańskich foteli w szoferce wystarczy opuścić blat stołu – w tej pozycji stabilizowany jest odciągiem umocowanym do podsufitki.

Zbiorniki na czystą i ściekową wodę, a także wydajny system ogrzewania postojowego na olej napędowy są zainstalowane pod pojazdem, dzięki czemu we wnętrzu jest jeszcze więcej miejsca na sprzęt. Część tylną Rocket Surf 'n' Sail zaprojektowano tak, aby można ją było dostosować w zależności od uprawianego sportu. I obojętnie jak mokry sprzęt trafi na pokład, wbudowany odpływ wody zapewnia bezproblemowe odprowadzanie skroplin, a wilgotne powietrze jest usuwane na zewnątrz za pomocą dachowego wentylatora.

ReklamaPrawdopodobnie najlepszy kamper dla surfera? 1
„Spanie na ścianie” i prysznic ad hoc

Poza odporną na wodę wykładziną do wystroju wnętrza użyto filcu i dekorów z jasnego drewna. Miejsce do spania powstaje po opuszczeniu materaca, którego stelaż na czas jazdy jest zamocowany do jednej ze ścian bocznych. Maksymalnie uproszczono mechanizm tworzenia sypialni – opuszczanie posłania przebiega lekko i sprawnie dzięki systemowi bloczków żeglarskich.

Aby szybko wziąć prysznic po dniu spędzonym na plaży, w jednych z tylnych drzwi furgonetki znajduje się tzw. prysznic zewnętrzny. Równie dobrze można wziąć kąpiel nie wychodząc z kampera. W tym celu wystarczy umocować do podsufitki bryzgoszczelną kotarę.

Prócz funkcjonalnych dwóch pojemników zaaranżowanych nad nadkolami kół tylnych, które stanowią jednocześnie podstawę dla siedzisk, we wnętrzu znalazło się sporo uchwytów do mocowania desek surfingowych. Jest nawet specjalny schowek na maszty. Trudno nie odnieść wrażenia, że w koncepcie Rocket Surf'n Sail pierwszorzędne znaczenie ma funkcjonalny minimalizm. Wszak niemal cała długość przestrzeni użytkowej pojazdu jest wolna od jakichkolwiek mebli.

Fot. Rocket Camper


Michał Żak15.02.2024 zdjęć 7
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News