artykuły

PREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
Polski kampervan niejedno ma imię

Polski kampervan niejedno ma imię

„Pokaż, kotku, co masz w środku” można by powiedzieć o polskim rynku producentów kamperów, podejmując się próby jego analizy. Świat stanął na głowie, międzynarodowe giełdy co chwilę pokazują inwestorom, gdzie raki zimują, a tymczasem nasze rodzime podwórko ma się całkiem nieźle.

Trudno powiedzieć, czy jest to zasługa światowego boomu turystyki motoryzacyjnej, czy może efekt dostępności jedynej możliwej formy wypoczynku w czasach, kiedy zwykłe „urodziny u cioci” mogą zostać uznane za wykroczenie. Jest jeszcze jedno wytłumaczenie takiej sytuacji. Hasło „Polak potrafi” bynajmniej nie trafiło do lamusa. Przeciwnie, pokazuje siłę tam, gdzie liczą się przedsiębiorczość, pomysłowość, dobry projekt i jeszcze lepsze wykonawstwo.

Okazuje się, że można u nas znaleźć zarówno prawdziwe caravaningowe perełki, pachnące innowacjami, jak i firmy z silnymi tradycjami i doświadczeniem, liczące się na europejskim rynku. Nierzadko stanowiące konkurencję koncepcyjną dla firm produkujących katalogowe modele z caravaningowej grupy w setkach i tysiącach sztuk rocznie. Uznanie widać chociażby na targach branżowych, kiedy wymiana doświadczeń i dyskusje toczą się właśnie na stoiskach takich firm, jak Balcamp czy Globe-Traveller, lub mocno designerskich producentów pokroju Escape Vans i Azar4.

Można zaryzykować stwierdzenie, że naszym narodowym produktem caravaningowym jest szeroko pojęty kampervan. Okazuje się że wokół tego rozwiązania podróżniczego i tego typu zabudowy koncentruje się działalność większości polskich firm wykonujących zabudowy kempingowe. Próby usystematyzowania propozycji rynkowych podjęliśmy się na łamach najnowszego wydania „Polskiego Caravaningu”.


Redakcja19.04.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW