artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - ACSI
Pierwszy Weinsberg na podwoziu Mercedesa

Pierwszy Weinsberg na podwoziu Mercedesa

Czas czytania 4 minuty

Za nami oficjalna premiera Weinsberga CaraCompact Suite MB 640 Meg Edition [Pepper], która odbyła się podczas targów Warsaw Caravaning Festiwal na stoisku Wadowscy Campery. O to, jakie wrażenie nowy model zrobił na odwiedzających, pytamy doradcę handlowego firmy.

Na naszym stoisku nowy kamper Weinseberga cieszył największym zainteresowaniem. Dotychczas podwozie Mercedesa zarezerwowane było wyłącznie dla najdroższych marek samochodów kempingowych. Tymczasem klienci mile byli zaskoczeni ceną, która jest nawet niższa niż porównywalny model zbudowany na podwoziu Fiata. Wykonanie i precyzja montażu samego kampera zdobyły uznanie również wśród doświadczonych użytkowników kamperów. Wiele osób zwróciło uwagę na bogate standardowe wyposażenie, w którym znajdziemy m.in. markizę Thule, TV 27” z anteną satelitarną Oyster, czy choćby radio z nawigacją dostosowaną do pojazdów kempingowych.

Kamper mierzy 692 cm długości, 286 cm wysokości oraz 230 cm szerokości – to wymiary, które klasyfikują pojazd jako kompaktową, ale przestrzenną półintegrę. Szerokość wewnętrzna wynosi aż 212 cm. Wraz z podwoziem Mercedesa otrzymujemy w standardzie silnik o pojemności 2.0 i mocy 150 KM, a do tego manualną, 6-biegową skrzynię biegów. W opcji jest również jednostka napędowa o tej samej pojemności, lecz o większej, wynoszącej 170 KM mocy. Kolejnym atutem podwozia Mercedesa jest możliwość zamówienia pojazdu w połączeniu ze świetną 9-biegową skrzynią automatyczną.

ReklamaPierwszy Weinsberg na podwoziu Mercedesa 1
Model CaraCompact Suite 640 Meg powstał z myślą o 4-osobowych załogach, o czym świadczy m.in. łóżko typu hubbet opuszczane standardowo w środkowej części kampera.

Kto będzie głównym odbiorcą tego kampera – wypożyczalnie, czy prywatni użytkownicy? O opinię pytamy przedstawiciela Wadowscy Campery.

Weinsberg w połączeniu z podwoziem Mercedesa przypadł do gustu zarówno klientom indywidualnym, jak i właścicielom firm trudniących się również wynajmem domów na kołach. Głównym powodem jest oczywiście cena. Jak już wcześniej podkreśliłem, model CaraCompact Suite MB 640 Meg Edition [Pepper] jest pojazdem tańszym niż inne, porównywalne jakościowo kampery zbudowane na najpopularniejszej bazie, jaką jest Fiat Ducato – z racji niższej stawki podatku akcyzowego.

Spytaliśmy również o innowacje, nowości, jakie wprowadzono w tym modelu względem innych, starszych modeli koncernu. Fakt, że w ofercie marki Weinsberg nie było dotychczas modelu zbudowanego na podwoziu Mercedes, to jedno. Kolejnym atutem jest to, że w dniu premiery zaprezentowane zostały dwie wersje: CaraCompact MB 640 Meg oraz CaraCompact Suite MB 640 Meg.

Ta pierwsza, nie zawierająca w nazwie frazy Suite, skierowana jest wyłącznie dla dwóch osób, pozbawiona jest bowiem łóżka hubbet. Dla rodzin dedykowany jest model Suite – zmieniony kształt dachu pozwolił zmieścić dodatkowe łóżko dla dwójki pasażerów.

Jako jedna z zalet pojazdu wymieniana jest rama pojazdu. Konstrukcja podłogi jest wyjątkowo nisko osadzona, co znacząco ułatwia wsiadanie do części kempingowej. Elektrycznie wysuwany stopień wejściowy występuje jako jedna z opcji dodatkowych, lecz w przypadku tego samochodu nie jest on niezbędny. W standardzie znajdziemy duży garaż z drzwiami o jednakowych wymiarach po obu stronach. O markizie, telewizorze z anteną satelitarną i nawigacji już pisaliśmy. Kamper jest ponadto przystosowany do wyjazdów w chłodne dni, czego dowodzi obecny w standardzie izolowany zbiornik wody szarej. Warto zastanowić się nad wyborem opcjonalnych okien ramowych marki Seitz S7, które lepiej sprawdzą się podczas zimowych wyjazdów. Kamper został wyposażony w felgi alumioniowe oraz opony wielosezonowe, co w przypadku kampera używanego okazjonalnie sprawdza się doskonale.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Cena katalogowa? Od 81 400 euro brutto – to kwota, która zawiera 23% VAT, akcyzę 3,1% i koszty transportu.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z firmą Wadowscy Campery – na jej stronie internetowej znajdziecie wszelkie dane teleadresowe. Warto zaglądać również na profile firmy w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i YouTube.


Krzysztof Dulny 26.05.2022 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News