artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Oto Flair nowej generacji
  fot. Niesmann+Bischoff

Oto Flair nowej generacji

Czas czytania 4 minuty

Niesmann+Bischoff zaprezentował nowego Flair. Będący tuż po światowej premierze liner zachwyca aranżacją wnętrza, które utrzymane jest w nowoczesnym, minimalistycznym, ale przede wszystkim eleganckim stylu.

„Całkowicie przedefiniowaliśmy wystrój wnętrza nowego Flair” – podkreśla dyrektor zarządzający Hubert Brandl. On i jego zespół spędzili około dwóch lat nad procesem rozwoju, co doprowadziło do eksplozji innowacyjnych pomysłów. W rezultacie kamper dostępny jest w niemal nieskończonej liczbie różnych konfiguracji, umożliwiając klientom urzeczywistnienie wymarzonego liniowca premium.

Że Flair 2023 to kolejna generacja modelu, widać już na pierwszy rzut oka. Jego wygląd zewnętrzny został przerobiony, a w rezultacie znacznie ulepszony – to liner, który przyciągnie uwagę. Nowoczesny, sportowy design charakteryzuje się prostymi liniami, jest prosty, „skromny”. Reflektory są umieszczone dalej od siebie, a światła do jazdy dziennej i tylne tworzą jednolity, charakterystyczny element pojazdu.

Znacznie więcej możemy napisać o wnętrzu, które wydaje się zaskakująco duże. I nie jest to tylko złudzenie optycznie – ono naprawdę JEST przestronne. Przejście do łóżka jest szerokie, a nogę stołu na zawiasach i składany blat można regulować, aby ułatwić dostęp do kabiny z przestrzeni mieszkalnej. Geometryczne szafki sufitowe zapewniają dodatkowe miejsce w kokpicie, alternatywnie można tu jednak umieścić dwie dodatkowe koje z podnoszonym łóżkiem, które niemal „znika” w suficie.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Niesmann+Bischoff opracował kilka sztuczek, aby jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń w kamperze. Przykład? Między aneksem kuchennym a częścią dzienną wbudowano 32-calowy telewizor, który można podnosić lub opuszczać za naciśnięciem jednego przycisku, w zależności od tego, czy jest potrzebny, czy nie. Z kinkietami ściennymi zintegrowane są z kolei głośniki. Pomysłowe!

Do wykończenia wnętrza wykorzystano naturalne materiały, jakich jeszcze w kamperach nie było: drzwi przesuwne z przydymionego szkła, wykonane z wysokiej jakości forniru powierzchnie szafek, ściany imitujące powierzchnie betonowe, brodzik z materiału solid surface itd. itp. Podobnie jak w iSmove, ściany w salonie pokryte są filcem, co wpływa nie tylko na wyjątkową atmosferę, ale również na naturalną akustykę. Również kanapę, którą można przekształcić w dwa fotele z pasami bezpieczeństwa, zaczerpnięto z iSmove.

Dużo uwagi poświęcono oświetleniu. Pojazd wyposażono w czujniki ruchu, dzięki czemu nie trzeba będzie poruszać się nocą po omacku – światło zapali się samo. W automatyczne oświetlenie wyposażona jest nie tylko część mieszkalna, ale i garaż oraz schowek. Światło włącza się po otwarciu drzwi lub klap. 

Zajrzyjmy do kuchni. Duża lodówka z osobną zamrażarką jest zintegrowana z meblościanką – dzięki temu, że jej drzwi tworzą wizualną całość z szafą, salon wydaje się znacznie większy. Wygląd szafek kuchennych i blatu można dopasować pod kątem własnych preferencji, spersonalizować ją - kuchnię - można również pod względem funkcji. Klient ma do wyboru np. zmywarkę, piekarnik, teleskopowy okap lub kuchenkę mikrofalową. Szuflada chłodząca w meblach kuchennych jest również opcją – to zamiast integrować lodówkę z meblościanką.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Imponuje liczba schowków i miejsc na wszystkie niezbędne zbiorniki (w tym 370-litrowy zbiornik świeżej wody), a to dzięki praktycznej podwójnej podłodze. Ciekawie zaprojektowano system wysuwanych skrzynek, do których dostęp mamy zarówno wewnątrz pojazdu, jak i z zewnątrz.

Nowy Flair dostępny będzie w długościach 8,87 i 9,27 m, za bazę mając Iveco Daily 70 C 18 z normą Euro VI-E. Pierwsze modele będzie można fizycznie zwiedzić podczas Caravan Salon w Düsseldorfie w dniach 26 sierpnia – 4 września br., z kolei we wrześniu pojazd trafi do salonów.


Krzysztof Dulny 22.07.20220 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News