artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - ACSI przedsprzedaż 2025
Nowy elektryczny Ford Explorer jako auto wyprawowe? Tak!
  fot. Ford

Nowy elektryczny Ford Explorer jako auto wyprawowe? Tak!

Czas czytania 4 minuty

Nowy elektryczny Ford Explorer to pojazd, w którym znana podróżniczka Lexie Alford pobiła rekord świata i przejechała 30 000 km, okrążając kulę ziemską. Model obecny jest już na polskim rynku, a dzięki szerokiej ofercie akcesoriów można go nie tylko spersonalizować, ale również zrobić z niego prawdziwy samochód wyprawowy.

Pojazd, za kierownicą którego zasiadła Lexie, był przedprodukcyjną wersją Forda Explorera. W ciągu całej wyprawy podróżniczka korzystała z różnych sposobów ładowania, od domowych instalacji prądu przemiennego o mocy 2,2 kW do szybkich ładowarek prądu stałego. Samochód był też podłączany do przenośnego zestawu akumulatorów.

Pierwszy produkowany w Europie samochód elektryczny Forda jest dostępny z dwoma układami napędowymi, do których wkrótce dołączy jeszcze jeden. Explorera można skonfigurować w wersji zarówno z napędem na tylne, jak i na wszystkie koła. Szczytem oferty jest dwusilnikowy Explorer AWD z układem napędowym o mocy 340 KM. Samochód w tej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy i może holować przyczepę o masie do 1200 kg.

Explorera AWD można naładować od 10% do 80% w 26 minut, podczas gdy w wersji RWD może to zająć tylko dwie minuty dłużej. Samochód obsługuje ładowanie prądem stałym (DC) o mocy do 185 kW oraz prądem przemiennym (AC) do 11 kW.

Wyceń ubezpieczenie swojego kampera. Kliknij tutaj lub zadzwoń tel. 606 892 175

Zamień go w dom na kołach

Wyprawa nowym elektrycznym Fordem Explorerem nie musi prowadzić dookoła świata – samochód bez problemu sprawdzi się na każdym dystansie. Dzięki oryginalnym akcesoriom zarówno weekendowy wypad za miasto, jak i podróż na drugi koniec świata będą przyjemniejsze.

ReklamaNowy elektryczny Ford Explorer jako auto wyprawowe? Tak! 1
Namiot montowany na tylnej klapie idealnie pasuje do nowego Explorera. Ten praktyczny dodatek sprawia, że każda wyprawa staje się jeszcze bardziej komfortowa, a podróżnicy zyskują całkowitą niezależność. W ofercie Ford Akcesoria można znaleźć również namioty dachowe – jego montaż jest szybki i łatwy, a wchodzenie ułatwia składana drabinka.

Przewożenie bagażu

Również oferta akcesoriów Forda do przewozu bagażu jest niezwykle rozbudowana i każdy znajdzie w niej przydatne dla siebie rozwiązanie. Jedną z metod zwiększenia ładowności nowego Explorera jest montaż boxu dachowego. To bardzo praktyczna i uniwersalna metoda, która w swojej prostocie – dzięki centralnemu zamkowi – zapewnia bezpieczeństwo przewożonego bagażu. Przy zakupie warto sprawdzić, czy dany model ma dwustronne otwieranie – ułatwi to korzystanie podczas codziennej eksploatacji. Drugim rozwiązaniem są boxy bagażowe, które wraz ze stelażem montowane są na haku holowniczym.

Dachowy bagażnik rowerowy to idealne rozwiązanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Jest prosty w obsłudze i łatwy w montażu. Sam bagażnik składa się z szyn, do których mocowane są koła roweru. Specjalny uchwyt podtrzymuje ramę jednośladu. Natomiast miłośnicy sportów wodnych mogą przewieźć kajak za pomocą specjalnej przystawki składającej się z czterech obrotowych profili ochronnych, które dopasowują się do profilu podstawy kajaka. Dzięki elastycznym podkładkom konstrukcja chroni kadłub kajaka i umożliwia transport zróżnicowanych kształtów kadłuba.

ReklamaNowy elektryczny Ford Explorer jako auto wyprawowe? Tak! 2
Uzupełnieniem oferty i możliwości adaptacji Explorera na samochód wyprawowy są wewnętrzne systemy przewozu bagażu. Jednym z nich jest organizer bagażowy z miękkimi bokami, który może być także wykorzystywany do przewozu torby chłodzącej – idealnie sprawdzającej się podczas pikników na łonie natury. W bagażniku można również zamontować praktyczną siatkę przytrzymującą bagaż, a nawet system osłon ładunku utrzymujących przewożone przedmioty – występują one w wersji do pełnej wysokości oraz do połowy wysokości.

Oferta akcesoriów Forda jest niezwykle rozbudowana, a pełną ich listę można znaleźć TUTAJ.

Wyceń ubezpieczenie swojego kampera. Kliknij tutaj lub zadzwoń tel. 606 892 175


Redakcja06.05.2024 zdjęć 14
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News