artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Najwięcej aut dostawczych sprzedała w Polsce marka Renault

Najwięcej aut dostawczych sprzedała w Polsce marka Renault

Czas czytania 1 minuta

I tym samym została liderem rynku samochodów dostawczych w Polsce. Co to oznacza dla caravaningu? Na razie nic, ale warto obserwować ten trend. Fiat Ducato wyraźnie "śpi" już od dłuższego czasu, nie prezentuje nowych silników i nowych, alternatywnych technologii. Dziś to najpopularniejsza baza pod nowe kampery, ale w przyszłości...

Renault w Polsce, w 2018 roku, zajęło pierwsze miejsce z udziałem 15,7%. Wynik ten stanowi wzrost o ponad 26% w porównaniu z rokiem 2017. 

Osiągając poziom zbliżony do 9 000 rejestracji, o ponad 2800 sztuk wyprzedziliśmy konkurenta na drugiej pozycji. W segmencie minibusów najpopularniejszym modelem w roku ubiegłym było Renault Trafic. Tradycyjnie, już 10. rok z rzędu Renault pozostaje także liderem rynku samochodów modyfikowanych, mierzonym sprzedażą podwozi do zabudowy. Realizując ponad 5 300 rejestracji uzyskujemy udział w tym segmencie na poziomie 33% – podsumowałTomasz Mróz, Dyrektor Wykonawczy Renault w Polsce.

Ta wypowiedź doskonale pokazuje, że marka jest świadoma tworzenia przeróżnych zabudów na bazie ich pojazdów. To świetny prognostyk dla caravaningu nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

Od stycznia do grudnia 2018 roku francuska marka sprzedała 10 811 samochodów dostawczych. W samym grudniu zarejestrowano 906 samochodów dostawczych Renault.


Bartłomiej Ryś07.01.2019
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News