artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Lyseo Gallery – całoroczny kamper z "dmuchaną" alkową

Lyseo Gallery – całoroczny kamper z "dmuchaną" alkową

Czas czytania 2 minuty

Alkowa? Rozwiązanie o tyle kontrowersyjne, że nie tylko zwiększające kubaturę pojazdu, ale również znacznie podnoszące wysokość zabudowy i zwiększające opór powietrza podczas jazdy, a co za tym idzie – zwiększające zużycie paliwa. Kamper z tego typu zabudową jest również bardziej podatny na boczne podmuchy wiatru i mniej stabilny na zakrętach. Problem ten w dosyć nietypowy sposób rozwiązał Bürstner.

Producent zaprojektował pojazd, który łączy zalety kampera częściowo zintegrowanego z zabudowami typu alkowa. Innowacja polega na tym, że na czas jazdy górne piętro... znika. Kamper ze schowaną alkową przyjmuje częściowo zintegrowaną sylwetkę i jest znacznie bardziej opływowy niż tradycyjne alkowy, a co za tym idzie – bardziej od nich paliwooszczędny. Podczas postoju przednią część dachu można podnieść za pomocą sprężonego powietrza i specjalnie opracowanego systemu komór powietrznych, co trwa ok. 90 sekund. Wystarczy nacisnąć przycisk, a z niespełna 3-metrowej wysokości pojazdu uzyskujemy kampera o wysokości 3,7 metra, ze 110-centymetrowej wysokości pięterkiem z łóżkiem i stołem. Na górę dostajemy się po schodach, które pełnią jednocześnie funkcję schowków.

Pneumatyczna alkowa to niejedyne, co wyróżnia Lyseo Gallery. Wrażenie robi sam wystrój pojazdu, jak czytamy w materiałach prasowych – inspirowany wystrojem klubu dla dżentelmenów. Przy wejściu zlokalizowana została szafka na obuwie, a praktyczne rozwiązania do przechowywania znajdziemy w całym pojeździe. Kuchnia wyposażona jest w dużą płytę grzejną, okap i 142-litrową lodówkę. Zachwyca również przestronna łazienka. 

ReklamaLyseo Gallery – całoroczny kamper z
Kiedy ten innowacyjny kamper trafi na rynek? Jak zapowiada producent, Lyseo Gallery opuści linie montażowe jeszcze w tym roku.


Krzysztof Dulny 03.10.2022 zdjęć 6
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News