artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Evolution to w sumie 7 propozycji przyczep. Zabudowa 520CP jest identycznych wymiarów jak 496PE (prezentowana w PC 3/2021).  Została jednak zupełnie inaczej pomyślana
Evolution to w sumie 7 propozycji przyczep. Zabudowa 520CP jest identycznych wymiarów jak 496PE (prezentowana w PC 3/2021). Została jednak zupełnie inaczej pomyślana

Loftowa, bezkompromisowa, dla dwojga

Marka Sterckeman to godne uwagi rodzynki. Po prezentacji modelu Evolution 496PE – przyczepy zaprojektowanej maksymalnie dla 6 osób na czas noclegu, słów więcej o identycznej skorupie, choć o zdecydowanie innym układzie wnętrza.

Evolution 520CP to ta sama długość zabudowy. Do dyspozycji mamy 520 cm. I tej samej klasy dmc (1500 kg). A jak zupełnie inaczej zaaranżowana we wnętrzu. Gdziekolwiek się znajdziesz, poczujesz się jak w domu – reklamują model 520CP foldery firmy Sterckeman.

Od wejścia? Gigantyczna, bo na całą szerokość pojazdu (215 cm) kanapa w kształcie litery U. To po lewej, a po prawej korytarz prowadzący na część dziobową przyczepy. Uwagę zwraca wkomponowana w ścianę zabudowa szaf. Po drugiej stronie pokaźny aneks kuchenny. A na wprost jest i on! Loftowo wyprofilowany barek wyniesiony na ok. 20 cm nad wspomniany blat kuchenny. Wąski barek oddzielający kuchnię od pokoju dziennego to komfort, może zastępować duży stół albo go uzupełniać.

Powiedzieć aneks kuchenny, to powiedzieć za mało, nie tylko dlatego że lodówka kompresorowa jest w rozmiarze XL (150 l). Blat w literę L zdaje się odpowiadać śmiałym koncepcjom designerskim – jego wydłużony fragment zaprasza do salonu. Tu na serio para podróżujących może przyjmować swych gości na rauty, koktajle, imprezy okolicznościowe czy np. spotkania w interesach. To niezwykła przyczepa kempingowa. Dość powiedzieć, że we wnętrzu góruje… barek. Wspomnieliśmy o parze podróżujących. Po zmierzchu posiadacze Evolution 520CP mogą zaproponować swym gościom nocleg. Po opuszczeniu stołu gigantyczna kanapa staje się sypialnią (wymiary łóżka w tylnej części: 160/130 × 210 cm). Udajmy się zatem na dziób przyczepy.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Po otwarciu przesuwnych drzwi mamy francuskie łóżko po lewej stronie. Tuż za rogiem możemy podejść do strefy umywalki. Narożna toaletka ma nie tylko nad wyraz pokaźne rozmiary. Płeć piękną zachwyci ilość półek, schowków… A wszystko ma sznyt modny, bo surowy. No i to uchylne okno, by poranny makijaż uprzyjemnić sobie widokami! Usytuowanie łazienki obok sypialni głównej znacznie podnosi komfort. Wystarczy uchylić wąskie drzwi i wchodzimy do łazienki z prysznicem oraz WC. Nowoczesnej na wskroś. Swoboda ruchów gwarantowana. Przestronności dodaje jej sufitowe okno. Cieszy też centralnie zaaranżowany brodzik prysznicowy z ciekawie zaprojektowaną kolumną prysznicową przy ścianie. W narożnik łazienki wkomponowano elektryczną toaletę kasetową Thetford, a cenne decymetry wyprofilowanej części dziobowej zabudowy zagospodarowano na schowki i przybory łazienkowe.

Zobacz przyczepy kempingowe Sterckeman w serwisie ACK.

Za autonomię termiczną odpowiada Trumatic 3004. Ogrzewanie gazowe zintegrowano z 14-litrowym bojlerem ciepłej wody, a w opcji jest jeszcze pakiet Arctic. Elektryczne ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortowego zimowego caravaningu, bo także pod kątem technologii mamy do czynienia z bardzo ciekawą propozycją rynkową marki Sterckeman. Do naszej dyspozycji jest niemała ładowność, skoro masa własna Evolution 520CP to tylko 1165 kg. I jakkolwiek opuszcza fabrykę w klasie 1500 kg dmc, to klient może zdecydować się na egzemplarz o zwiększonej technicznie ładowności. Albo zamiast 1800 kg dmc mieć w dowodzie rejestracyjnym 1400 kg.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Dystrybutor: ACK Benimar Polska
kampery.ack.com.pl

Artykuł pochodzi z numeru 5 (102) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.04.20220 zdjęć 4