artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - ACSI
Kompaktowa półintegra, która ma wszystko
  fot. Szymon Kwiatkowski

Kompaktowa półintegra, która ma wszystko

Czas czytania 3 minuty

Częściowo zintegrowany kamper dorównujący kompaktowością popularnym blaszakom? Oto Knaus Tourer Van 500 MQ Vansation – pojazd, który zachwyca nie tyle gabarytami, co – za sprawą kilku ciekawych rozwiązań – wykorzystaniem uzyskanej na ok. 10 m2 przestrzeni.

Zacznijmy od tego, że kamper zbudowany został na podwoziu VW Transportera 6.1, co samo w sobie jest gwarantem komfortowego prowadzenia i dynamicznej jazdy. Jego zewnętrzne wymiary to blisko 5,9 m długości i szerokość ok. 2,2 m, a zatem kompaktowością dorównuje kampervanom. Jednocześnie sprawia wrażenie bardziej od nich przestronnego, dzięki czemu homologacja na 4 osoby ma praktyczne przełożenie na komfort załogi.

Duże są już same łóżka. Na przednim, rozkładanym nad kabiną i częścią dzienną, wyspać się mogą dwie dorosłe osoby, a kolejne dwie znajdą dla siebie miejsce z tyłu. Pod tylnym łóżkiem zlokalizowany jest duży garaż, w którym spokojnie zmieszczą się dwa rowery. Jego maksymalna ładowność to 150 kg.

Bardzo ciekawe rozwiązanie zastosowano w przylegającej do części sypialnej łazience, w której pełnoprawną kabinę prysznicową uzyskujemy, podnosząc do góry... część łóżka (nie wychodząc z łazienki). Z kolei umywalkę przesuwamy na bok, aby uzyskać dostęp do toalety. Wszystko to zostało przemyślane do ostatniego szczegółu, tak aby korzystający z łazienki nie wadzili załogantom przebywającym w sypialni – i odwrotnie.

W części kuchennej znaleźć możemy kuchenkę dwupalnikową ze zlewozmywakiem oraz kompresorową, 90-litrową lodówkę, czyli niezbędnik każdego caravaningowego kuchmistrza. Posiłki spożywać, ale i pracować czy biesiadować można przy rozkładanym stole. To półintegra, a zatem do siedzenia przy stole można wykorzystać również obrotowe fotele w kabinie.

ReklamaKompaktowa półintegra, która ma wszystko 1
Rozglądając się po kamperze, dostrzeżecie mnóstwo szafek i schowków, w tym nad i pod łóżkiem. Ponadto: 7 gniazd 230 V, 4 gniazda USB, poduszka powietrzna kierowcy i pasażera, Truma Combi 4 D, podgrzewany zbiornik na ścieki, ESP, ABS, asystent hamowania awaryjnego, tempomat adaptacyjny, wykrywanie senności, asystent świateł drogowych, urządzenie do monitorowania ciśnienia w oponach... – długo by wymieniać, dlatego zachęcamy do zapoznania się z kompletną listą udogodnień na knaus.com. A jeszcze lepiej – do wizyty stoiska Pro Camp na targach Caravans Salon w Poznaniu, gdzie Tourera Van 500 MQ (i nie tylko) będzie można zobaczyć z bliska.


Krzysztof Dulny 14.10.2022 zdjęć 12
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News