artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Knaus Van Wave 640 Meg Vansation

Knaus Van Wave 640 Meg Vansation

„Van” w nazwie nowego Knausa ma za zadanie podkreślić jego kompaktowe wymiary. Przy długości 699 cm i 220 cm szerokości model ten jawi się jako kompromis pomiędzy typowymi kamper vanami a klasycznymi półintegrami. Czteroosobowy Van Wave 640 Meg to pierwszy model w gamie Knaus oparty na podwoziu MAN-a.

Oddajemy głos doradcy handlowemu firmy Wadowscy Campery:

Zastosowany w kamperze układ mieszkalny jest obecnie najchętniej wybieranym przez klientów. Mowa o dwóch łóżkach pojedynczych w tylnej części sypialnej z możliwością ich połączenia w jedną całość. Kabina prysznicowa i toaleta zlokalizowane zostały w jednym pomieszczeniu. Zastosowano tu ciekawy system odpinanej ścianki, który gwarantuje sporych rozmiarów kabinę prysznicową, jak i zminimalizowane ryzyko zalania szafek oraz toalety w trakcie kąpieli. W salonie znajdziemy sporych rozmiarów stolik, w opcji także z nogą teleskopową czy kanapą w kształcie litery L. Dodatkowe łóżko typu hubbet umieszczone zostało nad częścią wypoczynkową w salonie i jest to rozwiązanie zaadaptowane z innych pojazdów półintegrowanych, występujące dotychczas wyłącznie na podwoziu Fiata w marce Knaus.

Podwozie MAN-a, na którym zbudowany jest nowy Knaus, ma wielu zwolenników. I nic dziwnego, MAN znany jest bowiem z niezwykle trwałych pojazdów. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Pod maską tego pojazdu za dopłatą 4 tys. euro znajdziemy mocny silnik o pojemności 2.0 i mocy 177 KM połączony z 8-biegową przekładnią automatyczną. W ofercie marki Knaus znajdziemy również model Van Ti Plus 650 Meg, który w opcji oferuje nawet napęd 4x4. Sam MAN TGE jest pojazdem nowoczesnym, oferującym wiele udogodnień dla kierowcy. Na jego pokładzie możemy znaleźć m.in aktywny tempomat, asystenta pasa ruchu, światła główne z funkcją doświetlania zakrętów, jak i wiele innych dodatków, jeszcze do niedawna niedostępnych w kamperach bazujących na samochodach dostawczych.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Za kierownicą poczujemy się niemal jak w samochodzie osobowych. Ergonomia i intuicyjna obsługa są tutaj na najwyższym poziomie, zarówno ze strony MAN-a, jak i rozwiązań zastosowanych przez markę Knaus.

Jak twierdzi przedstawiciel firmy Wadowscy Campery, pojazd przypadł do gustu zarówno klientom indywidualnym, jak i właścicielom firm trudniących się wynajmem domów na kołach, z przewagą tych pierwszych (dominują rodziny w modelu 2+2).

Niewątpliwym atutem jest cena, na którą wpływ ma niski podatek akcyzowy. Rozpoczyna się od 78 200 euro brutto (zawierając VAT 23%, akcyzę i transport z fabryki) i jest obecnie konkurencyjna do najtańszych pojazdów kempingowych oferowanych na polskim rynku zbudowanych na podwoziu Forda. Tym bardziej, że Knaus oferuje specjalną wersję Vansation, w której w standardzie znajdziemy bogate wyposażenie, m.in zawieszenie pneumatyczne tylnej osi, markizę Thule, TV 27” z anteną Oyster, czy choćby wydajne ogrzewanie Truma Combi 6.

I jak wam się podoba nowy, rodzinny Knaus? W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z firmą Wadowscy Campery – na jej stronie internetowej znajdziecie wszelkie dane teleadresowe. Warto zaglądać również na profile firmy w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i YouTube.


Krzysztof Dulny 27.05.20220 zdjęć 16